REKLAMACatering
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2022, 09:49 komentarzy 1

(Fot. organizatorzy.)

Od spaceru ulicami Ostródzką i Zieloną rozpocznie się nowa "Historia jednej ulicy" - kolejny cykl edukacyjnych spacerów po Iławie, organizowany przez radnych miejskich i miłośników Iławy Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami najbliższe spotkanie, które będzie też okazją do rozmów o mieście, zaplanowane zostało na niedzielę, 20 marca. 

Nowa "Historia jednej ulicy" to kontynuacja popularnego cyklu wycieczek, który odbywał się w Iławie w latach 2015-2019. Wtedy, w ciągu czterech lat, iławianie wzięli udział w trzydziestu pięciu spacerach po miejskich ulicach. Łącznie w tamtej inicjatywie udział wzięło ponad 3 tysiące osób.

- Spacerując z nami, mieszkańcy poznawali historię konkretnych miejsc i ulic. Ale dzielili się też z nami swoją wiedzą i wspomnieniami - mówi Dariusz Paczkowski. - Teraz zebraliśmy w całość wszystko, czego dowiedzieliśmy się w ciągu ostatnich lat i tak powstał materiał na nową "Historię jednej ulicy" - dodaje. 

W ten sposób kolejne grupy iławian będą miały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o mieście i mieszkańcach. W ramach nowej "Historii jednej ulicy" odbędzie się łącznie piętnaście spacerów. O tym, które ulice trafiły do nowego cyklu wycieczek, zadecydowali sami iławianie, głosując na początku roku na zaproponowane lokalizacje. Najwięcej głosów zebrały ulice Ostródzka i Zielona i to od nich 20 marca rozpocznie się nowy cykl wycieczek. Początek wyprawy wyznaczono na godzinę 15:00. 

- Podczas najbliższego spotkania opowiemy o historii młyna, jazu, mostów, opowiemy o znaczeniu Iławki dla rozwoju miasta - informuje Michał Młotek. - Ale przede wszystkim pokażemy, jak zmieniały się okolice ulicy Ostródzkiej na przestrzeni lat - dodaje.

Niedzielna wycieczka będzie też okazją, by opowiedzieć o inwestycjach, jakie zrealizowano w okolicach ulic Ostródzkiej i Zielonej po 1945 i po 1989 roku. 

Spacer rozpocznie się na Wyspie Młyńskiej, a zakończy się w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulicy Ostródzkiej i Alei Jana Pawła II.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/Ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Uczestniczka 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

    Mam ogromną prośbę. Czy terminy wycieczek mogą być podawane z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem? A może już jest plan na ten rok, albo na kilka najbliższych miesięcy, tylko nie udało mi się znaleźć? Proszę bardzo organizatorów o kalendarium, to chętnie zaplanuję np. wakacje tak, aby być na tych spotkaniach. Bardzo mi zależy.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4372 sekundy