REKLAMAZDZ
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2022, 11:08 komentarzy 2

Czytelniczka zwróciła nam uwagę na remont, jaki w marcu prowadzono... na stosunkowo niedawno oddanym do użytku, kompleksowo zmodernizowanym za wiele milionów złotych terenie przed dworcem Iława Główna.

Rzeczywiście, urząd potwierdził nam, że trzeba było przeprowadzić tutaj naprawę.

- Na peronie przed dworcem PKP po okresie zimowym doszło do klawiszowania płyt - podaje portalowi www.infoilawa.pl Magdalena Szcześniak, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu w Urzędzie Miasta w Iławie. - Naprawę wykonał wykonawca robót budowlanych budowy węzła integracyjnego w ramach gwarancji. Gmina miejska z tytułu wykonania naprawy nie poniosła żadnych kosztów - dodaje przedstawicielka iławskiego ratusza.


Klawiszowanie to pionowe przemieszczanie się płyt chodnikowych lub kostki brukowej pod wpływem nacisku. Nazwa zjawiska nie jest przypadkowa, gdyż ruchy płyt przypominają naciskane palcami klawisze pianina czy fortepianu.


Nie jest to pierwszy remont w tej okolicy. W ubiegłym roku po zimie zaobserwowano tutaj wyraźną deformację nawierzchni z kostki kamiennej za przejściem dla pieszych przy ulicy Broniewskiego. Plac Iławskich Kolejarzy, po gruntownej przebudowie, oddano do użytku latem 2020 roku.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane przez Czytelniczkę oraz Info Iława.

REKLAMASadek

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dsa 2 miesiąc temuocena: 75% 

    oczywiście społeczniara nie miała co robić i postanowiła donieść....

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Ju 1 miesiąc temuocena: 23% 

    Haaaaaaaaa. Nawet tego niepotrafio

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4111 sekundy