REKLAMAHullo
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 marca 2022, 16:10 komentarzy 1

(Fot. UG Iława.)

W dniach 24-25 marca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Sekretarzem Gminy Krzysztofem Bądkowskim odwiedzili rodziny, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Na terenie gminy jest ich ponad 150.

Podczas wizyty wójt Harmaciński przywitał uchodźców i zapewnił, że mogą liczyć na pomoc zarówno ze strony samorządu, jak i mieszkańców. Ponadto uchodźcy zostali poinformowani, gdzie mogą uzyskać pomoc, także w sprawach urzędowych, np. gdzie można uzyskać numer PESEL, założyć profil zaufany. Osoby potrzebujące mogą również liczyć na pomoc w zakresie poszukiwania zatrudnienia i nauki języka polskiego. Uchodźcy mogą też korzystać ze świadczeń wynikających z ustawy o pomocy społecznej udzielanych przez GOPS w Iławie. Uzyskali również informację o możliwości skorzystania z darów, które zostały przekazane przez mieszkańców gminy.

Warto zaznaczyć, że gmina Iława wraz z mieszkańcami od początku aktywnie włączyła się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. 

- Serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom, sołtysom, radnym, dyrektorom szkół, dyrektorom i kierownikom jednostek podległych, pracownikom Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury za zaangażowanie w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy - mówi Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. - Wiedziałem, że zawsze możemy liczyć na naszych mieszkańców. Serdecznie Wam za to dziękuję!

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Robert 1 8 miesięcy temu

    Ładne zdjecia ... ale dlaczego jedyny punkt żywnościowy w "Gminie Wiejskiej" w Wikielcu, z którego uchodźcy mogą skorzystać jest czynny 1 dzień w tygodniu przez zaledwie kilka godzin? Skąd te osoby mogą wziąć artykuły I potrzeby? np w piątek?Jakie to wójtowe wsparcie, poza fotką.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5275 sekundy