REKLAMAprofi
REKLAMABanieczka

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2016, 07:51 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 9-letniej dziewczynki, do którego doszło w ostatni poniedziałek na jednej z ulic w Lubawie. Kierująca hondą 21-latka, dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie zachowała szczególnej ostrożności i doprowadziła do najechania na stopę dziewczynki. Funkcjonariusze odebrali 21-latce prawo jazdy.

Oficer dyżurny iławskiej Policji otrzymał informację o potrąceniu dziecka.

- Policjanci natychmiast pojechali na miejsce - relacjonuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Okazało się, że 21-latka kierująca hondą, dojeżdżając do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachowała szczególnej ostrożności i doprowadziła do najechania na pieszą znajdującą się na przejściu dla pieszych.

Pokrzywdzona 9-latka została przetransportowana do szpitala w Iławie. Po badaniach i opatrzeniu została zwolniona.

- W trakcie czynności policjanci ustalili, że 21-letnia kierująca chciała oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak kiedy zorientowała się, że świadkowie wypadku zapisali jej numery rejestracyjne, zatrzymała się na pobliskim parkingu - dodaje policjantka. - Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty mieszkanki Lubawy. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kobiety. Uprawnienia posiadała ono dopiero od 11 miesięcy.

21-latka była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają szczegóły dotyczące tego wypadku i przypominają, że:

- przed przejściem dla pieszych należy się na chwilę zatrzymać i rozejrzeć, a nie wchodzić od razu na jezdnię,
- z kierowcą nadjeżdżającego pojazdu najlepiej nawiązać kontakt wzrokowy, wtedy możemy mieć pewność, że nas zauważył,
- jeżeli przechodzimy przez przejście ze światłami, to wystrzegajmy się wchodzenia na nie, gdy światło zielone świeci się już jakiś czas.

Zarówno kierowca, jak i pieszy powinni też pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3882 sekundy