REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 marca 2022, 09:17 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Około stu osób uczestniczyło we wczorajszym miejskim charytatywnym koncercie, zorganizowanym w Kinoteatrze "Pasja" pod hasłem "W Iławie pomagamy Ukrainie".

Podczas wydarzenia, zorganizowanego przez Iławskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Chór Camerata i PCK - Oddział Rejonowy w Iławie, wystąpiła Camerata i goście: studenci z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i muzycy zespołu Enej. PCK prowadził zbiórkę finansową i rzeczową na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, a Młodzieżowa Rada Miasta Iławy - charytatywny kiermasz książek.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Związku Ukraińców w Polsce, jak również duchowni grekokatoliccy, na czele z ks. Biskupem Eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej Arkadiuszem Trochanowskim, który zabrał głos:

Dzisiaj widzimy, jaką pokój jest wartością. Dzięki pokojowi możemy się rozwijać, realizować siebie, spełniać swoje marzenia.

Wypowiadali się też burmistrz Dawid Kopaczewski oraz dyrektor ICK Lidia Miłosz, którzy dziękowali za zaangażowanie i serce wszystkim, którzy w Iławie i okolicach włączają się w pomoc uchodźcom.

Koncert można było oglądać w kinoteatrze, ale też w galerii jazzowej - tu na ustawionym specjalnie w tym celu dużym ekranie.

Tekst i zdjęcia: Info Iława.

Koncert charytatywny "W Iławie pomagamy Ukrainie" już za nami.

Ilość zdjęć 36

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Michalina 5 6 miesięcy temuocena: 59% 

  A te auta w Lesnej za pawilonami pochowane za dziesiątki tysięcy to czyje są z ukraińskimi rejestracjami? Tych biednych uciekinierów co nie mają na życie i potrzebują pomocy? Hmm ciekawa sprawa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XD 4 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Powiedzmy sobie szczerze, że ICK spisało się na medal! Widać, że warsztaty i szkolenia w duchu NVC robią robotę. Nie wiem kto to wymyślił, ale pomysł żeby koncert zrobić w poniedziałek, w czasie meczu AZSu, to po prostu majstersztyk. No i ten telebim... ten rozmach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 3 6 miesięcy temuocena: 66% 

  (...) Pomagajcie, pomagajcie. (...)

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~na pełnym gazie 2 6 miesięcy temuocena: 57% 

  A Nick w ciągu niecałych 120 minut zdążył sobie wystukać 240 zielonych łapek. No, no, trollowa maszynka wysokoprężna z turbo doładowaniem działa pełną parą...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też Nkck 1 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Pomagamy, pomagamy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8087 sekundy