REKLAMAUM Iława
REKLAMAsuknie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2022, 10:24 komentarzy 3

(Fot. organizatorzy.)

26 marca 2022 r. Szkoła Podstawowa we Franciszkowie zorganizowała kolejną edycję akcji „Franciszkowo też biega... charytatywnie”. 

Był to bieg solidarności i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Przed biegiem wolontariusze z PCK Iława przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. W sumie zebrano 3 254 zł (trzy tysiące dwieście pięćdziesiąt cztery złote) – cała kwota została przelana na konto na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy. Część środków zostanie wykorzystana na bezpośrednią pomoc Ukraińcom, którzy trafili do Iławy i okolic (koordynacją pomocy zajmuje się Oddział Rejonowy PCK Iława).

W biegu wystartowało 115 osób. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorzy serdecznie dziękują pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom, biegaczom z Iławy i okolic, Radzie Sołeckiej Franciszkowa, strażakom z OSP Franciszkowo, wolontariuszom z PCK Iława oraz wszystkim, którzy pomagali i udzielali wsparcia. 

- Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejną edycję „Franciszkowo też biega”. Pamiętamy o potrzebujących i pomagamy! - podsumowują.

Organizator:

Szkoła Podstawowa we Franciszkowie.

Koordynatorzy:

Zdzisław Bakaluk,    
Paweł Leszek.

REKLAMAskup złomu
REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~bolo 3 ponad rok temuocena: 100% 

  By zdrowym być należy być aktywnym, w sensie ruchu fizycznego. Bieganie, ale nie przypadkowe i dla ideii, należy do wyjątkowej formy ruchu i spełnia funkcję lokomocyjną człowieka. ZAtem biegaj jeździj na rowerku, maszeruj, pływaj conajmniej 3 razy w tygodniu a nie okolicznościowo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sonia 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Starszaki pamiętają zapewne film: Forest Gump. Główny bohater filmu postanowił biegać, a inni ludzie zaraz dopatrywali się w tym jakiejś ideologii. Po co? Sport daje radość, więc radujmy się, a pomagajmy z sensem. Spędy są przeciwieństwem indywidualności. Pamiętajmy o tym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 1 ponad rok temuocena: 0% 

  BRAWO, BRAWO, BRAWO KOLEDZY :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3808 sekundy