REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2022, 09:50

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Epidemia koronawirusa, a wcześniej także zwiększona liczba zachorowań na grypę, były przyczynami przedłużającego się zakazu odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w Powiatowym Szpitalu w Iławie. To już jednak przeszłość: odwiedziny znów są możliwe; szpital podaje, na jakich zasadach.

Odwiedziny w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie zostały wznowione 4 kwietnia. Dotyczy to pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach placówki.

W życie weszły nowe zasady odwiedzin. To obowiązujące w tym zakresie zasady, które opublikował szpital.

1. Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach 14:00 – 17:00. 
2. Czas odwiedzin jednej osoby nie może być dłuższy niż 1 godzina.
3. Przy pacjencie może przebywać jedna osoba odwiedzająca bez objawów infekcyjnych, tj. katar, kaszel, gorączka, ból gardła.
4. Przed wejściem do szpitala oraz w trakcie całego pobytu odwiedzający ma założoną maseczkę chirurgiczną zasłaniającą usta i nos.
5. Odwiedzający przy wejściu do szpitala oraz przy wejściu do sali chorego i po zakończonych odwiedzinach dezynfekuje ręce.
6. W przypadku pacjentów, których pobyt w szpitalu będzie krótszy niż 3 dni, decyzję o odwiedzinach podejmuje Ordynator/Koordynator oddziału.
7. W przypadku ciężkiego stanu zdrowia hospitalizowanego pacjenta dopuszcza się odwiedziny w innych godzinach niż wyznaczone, wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym w oddziale.
8. Zasady odwiedzin mogą ulec zmianie w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej w kraju, w szpitalu lub w oddziale szpitalnym. 
9. Pozostałe zasady odwiedzin zawarte w Regulaminie odwiedzin Powiatowego Szpitala w Iławie nie ulegają zmianie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.513 sekundy