REKLAMASenator Orzechowska
REKLAMAPatrz

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

5 kwietnia 2022 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyło się kameralne, ale wyjątkowo uroczyste spotkanie uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego od 2019 r. pod nazwą „Pozycja obowiązkowa”. 

REKLAMAMateusz szauer

Jubileusz stał się okazją do wspomnień i podsumowania trzyletniej działalności klubu. 

Obecnie do klubu należy 16 czytelniczek, które łączy pasja czytania i poznawania literatury. W ciągu trzech lat panie spotkały się 23 razy i omówiły 23 książki. W ramach DKK klubowiczki wzięły udział w spotkaniu autorskim oraz przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Spotkania odbywały się zarówno w bibliotece, jak i w plenerze, nad jeziorem Ewingi. Na jubileuszowym spotkaniu był tort, kubki z logo DKK dla wszystkich uczestniczek oraz wyróżnienia dla najbardziej aktywnych klubowiczek. Wybrana też została „Pozycja obowiązkowa za rok 2021”, czyli najlepsza klubowa książka przeczytana w ubiegłym roku.

Dyskusyjne Kluby Książki to ogólnopolska inicjatywa Instytutu Książki realizowana przy współpracy wojewódzkich bibliotek publicznych. W 2021 r. w całej Polsce funkcjonowało 1 807 Dyskusyjnych Klubów Książki, z czego w województwie warmińsko – mazurskim – 122. W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie oprócz DKK „Pozycja obowiązkowa” działają jeszcze trzy kluby: DKK dla dorosłych w filii w Jerzwałdzie oraz DKK dla dzieci w bibliotece w Zalewie i w filii w Borecznie. W ubiegłym roku w rocznej grywalizacji najaktywniejszych klubów w województwie warmińsko – mazurskim DKK w Jerzwałdzie zajął 14. miejsce, a DKK dla dorosłych w Zalewie – 18. miejsce.

Przygotowała: Edyta Subotowicz, MGBP w Zalewie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAprofi
REKLAMAżuchowski

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAOrzechowska
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5411 sekundy