REKLAMApluszak
REKLAMASKOK

(Fot. materiały Oranżerii.)

Edukacyjna nowość w Iławie! Rozwijaj się, zgłębiając tajniki nowych technologii na łączących różne dziedziny zajęciach z kompetencji cyfrowych. Warsztaty dla dzieci, ale też starszych uczestników oraz rodzin - wszystko w duchu STEAM - ruszają już w maju.

Kreatywne zajęcia STEAM w ORANŻERII. Zapraszamy dzieci, rodziny i cyfrowych debiutantów do wejścia w świat nowych technologii!

Oranżeria Edu Przestrzeń to propozycja dodatkowych zajęć cyfrowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poznajemy świat nowych technologii, tworzymy wynalazki, prototypujemy aplikacje, programujemy roboty. W ofercie firmy znajdują się propozycje dla dzieci, dla rodzin oraz dla osób, które debiutują w cyfrowym świecie nowinek technologicznych lub po prostu chcą sprawnie korzystać ze swojego smartfona/komputera lub tabletu.

Oranżeria powstała w wyniku doświadczenia pracy w wielu projektach edukacji cyfrowej.

- Uczestniczyłem w szkoleniach dla nauczycieli, dla dorosłych, prowadziłem szkolenia dla dzieci i seniorów. Ta wiedza pozwoliła mi na otwarcie własnej ścieżki. Podczas zajęć w Oranżerii będę dzielił się swoim doświadczeniem i zachęcał uczestników do wejścia w świat nowych technologii, do twórczej zabawy, która w przyszłości może stać się wymarzonym kierunkiem rozwoju - mówi założyciel firmy, Karol Zieliński.

Oranżeria to przede wszystkim edukacja realizowana w duchu STEAM.

STEAM to metoda działania, która zakłada, że uczymy się kilku dziedzin jednocześnie, jest to akronim od angielskich słów:

  • S - science (nauka),
  • T - technology (technologia),
  • E - engineering (inżynieria),
  • A - arts (sztuka),
  • M - maths (matematyka).

f

Czy to oznacza, że tworzymy skomplikowane wzory techniczne i budujemy mosty ? I tak i nie. Wyjaśnia Karol Zieliński:

Budujemy, owszem, nowe rzeczy, włączamy obszary, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, uczymy się kompleksowo, trochę tak jak podczas podróżowania - możemy doświadczyć wielu rzeczy naraz, naturalnie wchłaniamy to, co wydaje nam się interesujące. Taki jest STEAM.

W ofercie firmy znajdziemy m.in.:

1. zajęcia Pracowni STEAM (dla dzieci w wieku 10-14 lat), podczas których grupa pracuje cyklicznie – podczas 8 spotkań uczestnicy budują układy robotyczne z klocków LEGO Spike, programują kilka rodzajów robotów, wymyślają nowe aplikacje lub tworzą własne programy, gry i narzędzia. Zajęcia wzmacniają poczucie sprawczości, stawiają na pracę w małych grupach. Scenariusze, które odpowiadają podstawom programowym, są zgodnie z wytycznymi MEN.

2. Zajęcia TECHNO! Debiutanci - to propozycja dla osób, które czują, że dopiero wchodzą w świat nowinek technologicznych. To poznawanie budowy smartfona od podstaw, zabawa i nauka aplikacji, tworzenie własnego bloga, obróbka graficzna, czy narzędzia do zabawy i pracy za pomocą komputera. Podczas takich zajęć testujemy różne aplikacje, nie potrzebujemy własnego sprzętu - wszystkiego dowiemy się na miejscu.

3. Zajęcia Kręgu Rodzin - to propozycja zajęć wielopokoleniowych, podczas których rodziny są zapraszane do wspólnego tworzenia, majsterkowania z klockami Lego i drewnianymi robotami Lofi. Rodzinna zabawa to różnego rodzaju wyzwania, okazja do współpracy, majsterkowania i zdrowej rywalizacji w duchu STEAM.


Zajęcia Pracowni STEAM ruszają już 9 maja!
O kolejnych grupach dowiemy się, odwiedzając profil Oranżerii na Facebooku.


Założycielem i głównym edukatorem Oranżerii jest Karol Zieliński.

Praktyk metody STEAM w edukacji. Trener kompetencji cyfrowych. Doświadczenie w cyfrowej edukacji w Polsce zdobywał, współpracując m.in. z warszawskim Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog oraz w projekcie Centralnego Domu Technologii. Od kilku lat prowadzi szkolenia cyfrowe dla instytucji kultury, współpracuje ze Stowarzyszeniami i realizuje się jako trener kompetencji cyfrowych dla nauczycieli i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na bezpłatne zajęcia pokazowe, które odbędą się 25 kwietnia w godz. 16.00 - 17.30 w budynku CAL przy ul. Wiejskiej w Iławie (zajęcia dla dzieci 10-14 lat). Więcej informacji i szczegóły na FB:

https://www.facebook.com/oranzeria.edu

Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego:
kontakt@oranzeria-edu.pl
664 422 229.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMASadek
Artykuł załadowany: 0.277 sekundy