REKLAMACatering
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2022, 09:07 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Już tylko kilka dni pozostało do kwietniowej wycieczki po mieście organizowanej przez radnych miejskich i miłośników Iławy Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego. W niedzielę, 24 kwietnia, w ramach nowej "Historii jednej ulicy", zabiorą oni mieszkańców Iławy na spacer po ulicy Kościuszki.

Niedzielna wycieczka będzie drugą, organizowaną w ramach nowego cyklu edukacyjnych wypraw po Iławie, będących kontynuacją popularnej serii spacerów, jakie organizowano w Iławie w latach 2015-2019.

- Podczas najbliższego spotkania opowiemy iławianom o najważniejszych obiektach znajdujących się przy ulicy Kościuszki - informuje Michał Młotek. - Atrakcją dla uczestników niedzielnej wycieczki będzie możliwość wejścia na strych neogotyckiej szkoły, który na co dzień jest niedostępny - dodaje.

W trakcie najbliższego spaceru będzie można poznać także biografię Carla Knellera, iławianina, który zapewnił sobie trwałe miejsce w historii niemieckiej motoryzacji i Maksymiliana Grabowskiego, pierwszego polskiego burmistrza Iławy. Nie zabraknie też opowieści o historii Rejonu Energetycznego i Urzędu Bezpieczeństwa, które znajdowały się w budynkach przy ulicy Kościuszki 7 i 9. 

Spacer rozpocznie się w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 15:00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, a zakończy w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Grunwaldzkiej i Szeptyckiego. Potrwa około jednej godziny.


Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/Ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.


IMI/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ZK 4 7 miesięcy temuocena: 53% 

  Z (...) klawisza na przewodnika. Chytry lis.

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lola 3 7 miesięcy temuocena: 60% 

  No patrz jak to wszystko można sobie ogarnąć. Panowie Radni mogą sobie wycieczki po szkole oprowadzać :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lola 2 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Do ja. Tu chodzi o to, że niektórzy mogą pewne rzeczy, a niektórzy nie:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 1 7 miesięcy temuocena: 38% 

  Też spróbuj po swojej pracy. Nikt nikomu nie zabrania, a wręcz przeciwnie, zachęca. Jak wymyślisz coś fajnego, to też ludzie przyjdą. Daj tu znać i do zobaczenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5782 sekundy