REKLAMAprofi
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2022, 11:30 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Setki osób i miesiąc pracy na twórczych warsztatach z tkania, dziergania i szycia - swój wielki finał projekt iławskiej malarki Agaty Topolewskiej miał w piątek, 22 kwietnia - w Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi w bliskiej artystce wieży ciśnień na osiedlu Podleśnym.

"Mandala Pokoju" - wspólna praca iławian pod kierunkiem malarki Agaty Topolewskiej - odsłonięta.

Ilość zdjęć 26

Wernisaż, podczas którego po raz pierwszy zaprezentowano publicznie ogromną grupową pracę iławian - "Mandalę Pokoju" - zgromadził wielu uczestników warsztatów, którzy brali w nich udział od 22 marca - Światowego Dnia Wody i innych gości. Nawiązania do przyrody nie są przypadkiem, bo mandala ma symbolizować szacunek do środowiska naturalnego. Przede wszystkim jednak jest wspólnym wyrazem protestu lokalnej społeczności przeciwko wojnie w Ukrainie.

Wielką pracę ułożono na osiedlowym wzniesieniu tuż przy wieży, zaś wewnątrz obiektu można było zobaczyć wystawę zdjęć, dokumentujących miesięczne warsztaty. Był też akcent muzyczny w postaci recitalu pianisty Mirosława Dudy, któremu towarzyszyli skrzypaczka i wokalista. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia i wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~. 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

    Ludzie! O czym wy piszecie, przecież były (...)zmarł...

    Edytowany: 5 miesięcy temu

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6276 sekundy