REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz

Wkrótce ruszają zapisy do drugiej edycji samorządowego programu dofinansowania do in vitro dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Zgłoszenia par będą przyjmowane od 4 do 17 maja 2022 roku – warto o tym pamiętać, bo liczba miejsc jest ograniczona, a liczy się kolejność zgłoszeń. Jednym z realizatorów wojewódzkiego programu jest ogólnopolska sieć Klinik Bocian z placówkami w Białymstoku i Warszawie. Zakwalifikowane pary będą mogły liczyć na wsparcie finansowe leczenia w wysokości do 5000 zł.

Zasady kwalifikacji par

Pary z Warmii i Mazur, które chcą w tym roku skorzystać z programu dofinansowania do in vitro, muszą spełniać poniższe kryteria:

  • wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale 20–42 lat według rocznika urodzenia;
  • są mieszkańcami województwa warmińsko-mazurskiego (wymagane są kopia/kopie pierwszej strony zeznania podatkowego potwierdzające rozliczanie się we właściwym dla miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego);
  • spełniają określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka;
  • poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego.

d

Co więcej pary muszą zostać zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora programu, którym jest również Klinika Bocian, zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii. Niezbędne jest także wyrażenie zgody przez pacjentów na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania zamrożonych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.

Wysokość dofinansowania do in vitro

W wojewódzkim budżecie zabezpieczono w tym roku 350 tys. złotych na program leczenia niepłodnych par za pomocą wspomaganego rozrodu. Dofinansowanie obejmuje do 5000 zł do części klinicznej i biotechnologicznej procedury in vitro w ramach dawstwa partnerskiego oraz innego niż partnerskie, jak i dofinansowanie do 2500 zł do części klinicznej jednej procedury adopcji zarodka w ramach dawstwa innego niż partnerskie. Uczestnikom programu przysługuje możliwość dofinansowania do maksymalnie jednej, zindywidualizowanej procedury wspomaganego rozrodu.

Jak zgłosić się do programu?

W Klinice Bocian w dniach od 4 maja (od godz. 8:00) do 17 maja (do godz. 13:00) zostanie uruchomiona specjalna linia telefoniczna dedykowana zapisom oraz adres mailowy (tel.: +48 576000914, e-mail: wmbocian@klinikabocian.pl). Pary zmagające się z niepłodnością z województwa warmińsko-mazurskiego, które chcą rozpocząć procedurę in vitro w Klinice Bocian w ramach wojewódzkiego programu dofinansowania, powinny niezwłocznie kontaktować się poprzez wskazany numer telefonu lub adres mailowy w wyznaczonym terminie zapisów. Więcej informacji na temat tego programu znajduje się na stronie Kliniki Bocian: https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansownie-in-vitro-warminsko-mazurskie

Sieć Klinik Bocian należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu. Zapewnia również usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Pracownicy klinik są cenionymi specjalistami z ogromnym doświadczeniem w zakresie metody in vitro. Placówki wyróżniają również wysokie standardy oraz skuteczność leczenia.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMASadek
Artykuł załadowany: 0.2601 sekundy