REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 maja 2022, 12:19 komentarzy 63

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Gratulacje dla sprawcy całego zamieszania! - denerwuje się działkowiec, który trwający długi majowy weekend chciał wykorzystać na prace na swojej działce. Niestety, ku zaskoczeniu tej osoby, wjazd uniemożliwiła... nowa kłódka, zamontowana na bramie. Uzyskaliśmy w tej sprawie komentarz prezesa ROD "Podleśny" w Iławie.

Nieprzyjemna niespodzianka spotkała niektórych działkowców w ten długi majowy weekend. Właściciel działki na osiedlu Podleśnym w Iławie (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) tak opisuje zastany problem: 

- Piszę do Państwa, aby zgłosić bulwersującą sytuację sprzed chwili (wiadomość jest z sobotniego wieczora - przyp. red.), mianowicie około godziny 19, W DODATKU W WEEKEND MAJOWY, nagle, z nieznanej przyczyny zamknięto bramę wjazdową na działki na Podleśnym na NOWĄ wielką kłódkę z łańcuchem, o czym nikt z działkowców nie został wcześniej poinformowany oraz do której nikt z działkowców nie ma klucza. 

Nagły brak możliwości wjazdu na teren działek może być uciążliwy. 

- Logiczne jest, że w długi weekend wiele osób korzysta z działek, wiele osób przeprowadza remonty i budowę i musi wjechać na działkę samochodem, aby przewieźć potrzebne materiały, w pełni każdy z działkowców ma do tego prawo - podkreśla osoba, która zgłosiła ten problem. - Zaznaczam również, że na wyjazd czekało parę samochodów, a łańcuch z kłódką został już ściągnięty. Gratulacje dla sprawcy całego zamieszania!

Zamknięcie bramy wjazdowej na kłódkę potwierdziła nam Ewa Jackowska. Miejska radna 24 lutego zastąpiła w roli prezesa ROD "Podleśny" w Iławie innego członka rady miejskiej, Edwarda Bojkę.

- Niestety, musiałam podjąć zdecydowane działania w związku z notorycznym podrzucaniem śmieci na terenie działek - komentuje E. Jackowska. - W ciągu tylko ostatnich dwóch dni podrzucono śmieci, które nie są odpadami z działek, a koszt ich wywozu znacząco uszczupli budżet ROD Podleśny. Zasady otwierania bram będą udostępnione w gablotach w ciągu najbliższych kilku dni - dodaje nowa prezes.

Ewa Jackowska uważa, że zastosowane rozwiązanie jest lepsze niż podniesienie opłaty za wywóz śmieci, która, jak mówi, i tak jest już wysoka. Jej zdaniem większy nadzór nad otwieraniem bramy przyczyni się też do utrzymania działkowych dróg w dobrym stanie. W przeszłości po przejazdach samochodów, np. z materiałami budowlanymi, zdarzały się uszkodzenia, których remontujący nie naprawiali.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

W majowy weekend, ku zaskoczeniu działkowców, na bramie wjazdowej na teren działek pojawiła się kłódka, do której nie mają klucza. Sprawę na naszą prośbę wyjaśniła prezes ROD "Podleśny" w Iławie Ewa Jackowska.

P.S. Jak się dowiedzieliśmy, nowa kłódka została zniszczona. Dziś (w niedzielę) rano, według przekazanych nam informacji, brama była zamknięta na starą kłódkę, do której działkowcy mają klucze.

AKTUALIZACJA

Jak nam przekazała Ewa Jackowska, na działkach od rana wisi obwieszczenie o tym, w jaki sposób ma się teraz odbywać otwieranie bramy ROD. Wynika z niego, że klucze będą miały tylko wyznaczone osoby; podane są kontaktowe numery telefonów.

- Napotkani działkowcy wyrażali poparcie dla takiego działania - komentuje pani prezes.

REKLAMANAJLAK

61Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Działkowiec 61 3 dni temuocena: 100% 

  Już po wielkiej wrzawie. Bramy są otwierane w jeden konkretny dzień. Od niedawna jest również monitoring. Wszystko się uspokoiło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 60 3 dni temu

  Zamontujcie monitoring na drogach wewnętrznych i po sprawie !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander 59 3 miesiące temuocena: 75% 

  Zwykłe pieniactwo. Wszystko można na spokojnie załatwić. Wystarczy odrobina kultury osobistej. Jestem osobą niepełnosprawną, Pani Prezes udostępniła mi klucz od ręki. Musiałem tylko napisać krótkie podanie. Bardzo miła kobieta, stanowcza , ale rzeczowo wyjaśniła dlaczego zamknęła bramy. I wbrew temu co zgłaszający pisze, ma wielkie poparcie wśród działkowiczów za tą decyzję. Zmiany zawsze wzbudzają sprzeciw, ale czas pokaże, że to dobre zmiany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~petycja 58 3 miesiące temuocena: 67% 

  a może napisać petycję ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 57 3 miesiące temuocena: 91% 

  Za żadne pieniądze świata nie dałbym się tak szmacić. Byłem dziś świadkiem awantury jaka miała miejsce na działce. Poziom kultury osobistej działkowców jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. I tak jak myślałem najwięcej pieniactwa za rozsądną decyzję, mają ci co ciężko im mięso na grilla przytaszczyć do altanki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mumin 56 3 miesiące temuocena: 47% 

  Każdy teraz się przekonał jaka to gwiazda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Strażak 55 3 miesiące temuocena: 92% 

  No niedalej jak kilka tygodni temu załatwiła dla OSP brakującą kasę na wóz. Był artykuł na infoilawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Strażak 54 3 miesiące temuocena: 25% 

  Ta kobieta jeszcze niczego dobrego nie zrobiła dla tego miasta. Spytajcie w OSP co o niej myślą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lepszy haker 53 3 miesiące temuocena: 56% 

  Uwaga.!!! Wszystkie pozostałe nicki to też jedna osoba. Siedzi za monitorem tzw infoiława.pl szmatławca w którym nie ma nic do czytania. Niby redaktor nie ma do ciekawych tematów. Dane, statystyki policyjne, wydarzenia z rozpiski ick. Więc jak pobudzić czytelnictwo? Rozkręcamy gó...burze. Wszyscy działkowcy są zgodni. A, że kilku osobom się nie podoba - no trudno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gicior 52 3 miesiące temuocena: 40% 

  Co za żenujący komentarz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 51 3 miesiące temuocena: 85% 

  Sprawa prosta i oczywista, masz problem idź na zebranie i powiedz co ci leży na wątrobie. Prosto w oczy, a nie za ukrytym nickiem. Tak już się utarło, że chętnie opluwa się w internecie, bo niby bezkarnie. Ja wyrażam pełne poparcie dla tej decyzji i osobiście powiem to prezes na spotkaniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@@@ 50 3 miesiące temuocena: 70% 

  Haker wszystkie nie po Twojej myśli , więc wymyślasz bzdury.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haker 49 3 miesiące temuocena: 36% 

  Uwaga podaje wszystkie nicki Jackowskiej: Prawdziwy działkowiec,Grażyna,Piotr,!, Eugeniusz,36 nie mylić z "TYM 36", Anna, Działka nr x88,Janek,stokrotka,@@@, Stanisław, działkowy,Lena, RoD,wyborca, Kwiatek. Teraz widzicie jaka to manipulantka!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rod 48 3 miesiące temuocena: 77% 

  Piękna kobieta, pewnie stąpającą po ziemi na odpowiednim stanowisku było brak takiej odważnej decyzji brawo!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~działkowiec 47 3 miesiące temuocena: 29% 

  Jesteście śmieszni z tą kłódką wy wszyscy obrońcy Ewy.Pozostali działkowicze są oburzeni postawą nowej prezeski.Jeśli chciała pokazać,że to ona rządzi,to się grubo pomyliła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawdziwy działkowiec 46 3 miesiące temuocena: 89% 

  Pozostali czyli ile ? może z 20 osób, pewnie większość z tych nowobogackich co myślą, że wszystko można kupić i ich przepisy nie obowiązują. Pewnie Ci którzy podjeżdżają pod sam sklep, bo kilka kroków to wyczyn. Dobra, odważna decyzja. Wiele osób po czasie zrozumie, że to decyzja dobra dla środowiska i ich portfela. Działek jest chyba 600.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grażyna 45 3 miesiące temuocena: 90% 

  Działkowiczu to decyzja kilku osób zarządu, a nie P. Ewy. Jak mam uwagi do starego zarządu tak tę decyzję w pełni popieram.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Annn 44 3 miesiące temuocena: 89% 

  Brawo! Może wreszcie wygodniccy przestaną sobie taszczyć tyłki pod samą furtkę, bo ciężko jest się przejść parę kroków. Może jeden na 10 samochodów to faktycznie wiózł materiały na działkę... No i jest szansa, że nie będzie takiego syfu w śmietniku, bo niektórzy najwidoczniej traktowali go jak darmowe wysypisko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mitek 43 3 miesiące temuocena: 92% 

  Według przepisów działkowych nie ma możliwości wjazdu na działkę. Działka to nie autostrada nie wszyscy życzą sobie spaliny w ogródkach. Po drugie jak się nie podoba dzierżawcą działek zawsze mogą ką oddać i po problemie Mądre rozwiązanie z tą kłudką Brawo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 42 3 miesiące temuocena: 81% 

  Nadmuchany problem. Zadzwoniłem, poprosiłem, bramkę otwierała mi sama Pani Prezes. Poczekała aż wyładuję samochód, zamknęła bramę i po temacie. O co tyle wrzasku. Ludzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~! 41 3 miesiące temuocena: 80% 

  Potwierdzam. Dzwoniłem dziś rano, ustaliłem godzinę otwarcia bramki. Czyli nie ma blokady na działkowiczów , tylko dla obcych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eugeniusz 40 3 miesiące temuocena: 93% 

  Dać ludziom palec ,a upierniczą Ci rękę. Tak łatwo zapomnieliście jak dopłacaliście do śmieci bo tyle ich naznoszono przy wiecznie otwartych bramach. O co bunt ? Chcecie znów dopłacać ? Widzieliście jak wyglądają drogi na działkach ? Zdewastowane przez niekontrolowane wjazdy samochodów, bo ktoś chciał się poczuć prawie jak nad morzem, parawanik i najchętniej wozem na plażę najbliżej jak się da. Czy może pochwalicie się co poniektórzy co wywalacie do bagienka ? Solidnie oberwało się naszej nowej prezes, ale to harda babka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~36 nie mylić z "TYM 36" 39 3 miesiące temuocena: 89% 

  Kupując sobie działeczkę podpisywaliście dokumenty i zaznajamialiście się z regulaminem PZD? Więc w czym problem. Tam jest wszystko przecież klarownie napisane. Ogólnie wjazdu NIE MA. tylko w określonych wyjątkach. Wiec wszystko wreszcie gra jak powinno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 38 3 miesiące temuocena: 76% 

  Pani Prezes otwiera Pani bramy! Niech się dzieje wola boska. Zaleje nas cały syf iławski i będziemy na działkach mieli drugie Rudno. Może to otworzy ludziom oczy, że chce Pani dla nich dobrze. Żeby mieli ciszę i porządek .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Działka nr x88 37 3 miesiące temuocena: 92% 

  Proszę pokażcie na których iławskich ogrodach możecie jeździć samochodami kiedy chcecie? Tylko podleśne miało takie luksusy. Ani słonecznik, grządka, pom, fadom ani lipowy. W głowach wam się poprzewracało od dobrobytu. Piwo i kiełbasy dacie radę w siatce przynieść.Dobra decyzja - tak powinno być od dawna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Działkowiec 36 3 miesiące temuocena: 22% 

  Pani Prezes nie chce aby koszty wywozu śmieci w przyszłości wzrosły , to czemu zarząd karze płacić za jedną działkę dwa razy ? W tym roku otrzymałem pismo z wezwaniem do zapłaty za zeszły rok działka oczywiście było opłacona w terminie, z tego co wiem nie jestem wyjątkiem. Przy okazji chciałbym uczulić działkowców ażeby pilnowali dowodów wpłat za działki. Jeżeli sytuacja powtórzy się w przyszłym roku to sprawa trafi do prokuratury!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grażyna 35 3 miesiące temuocena: 71% 

  Byłam w identycznej sytuacji i sprawa w biurze szybko się wyjaśniła. Za cały bałagan winna jest była księgowa i były prezes Bojko. Pani Ewa zbiera całe odium złości i gorliwie przeprasza za nieswoje błędy. Całe szczęście , że zarząd się zmienił. Bojko wsadził młodą prezes na niezłą minę bombową. Trzeba dać jej czas, aż wyprostuje wszystkie zaszłości byłego zarządu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 34 3 miesiące temuocena: 81% 

  Chwalę decyzję , dziś na działce nareszcie można zaznać odpoczynku. Nie ma tumanu kurzu od samochodów , nie ma spalin. Jest tak jak powinno być. Potwierdzam, że kłódki były zainstalowane późnym wieczorem, gospodarz mówił że zamyka bramę na kłódkę , więc kto chciał miał możliwość wyjazdu. Z samego rana wisiała kartka z informacją do kogo się zgłosić. Działkowicze chyba zapomnieli, że wjazd na działki samochodem to przysługa, a nie oczywistość. Spacer po alejach jeszcze nikomu nie zaszkodził.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stary działkowiec 33 3 miesiące temuocena: 95% 

  0decyzję popieram.Sposób wprowadzenia mógł być lepszy.Za każdy wjazd proponuję wprowadzić opłatę na potrzeby ogrodu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szukajacy 32 3 miesiące temuocena: 100% 

  kupie pustą działkę jakiś namiar? byłbym wdzięczny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mija 31 3 miesiące temuocena: 100% 

  zakazac mieszkać na działkach odraza bezdomni tam rzadzą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stokrotka 30 3 miesiące temuocena: 100% 

  U nas na działkach też jest zakaz poruszania się samochodem. Nikt z tego zadymy nie robi. Niedługo to pod sam sklep będziecie chcieli podjechać , bo ciężko Wam przejść 200m. Jesteście niepoważni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z działek 29 3 miesiące temuocena: 40% 

  A przecież ona taka nowoczesna, do konsultacji nawołuje a tu klops? Nie skonsultowała z działkowiczami? Piękny początek klęski...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@@@ 28 3 miesiące temuocena: 86% 

  Nie musi niczego konsultować. Zakaz wjazdu stanowią przepisy. Klęski czego ? bycia prezesem działek ? Bojko sprytnie pozbył się wrzoda na tyłku. Miał już dość ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~działkowy 27 3 miesiące temuocena: 100% 

  Mądrale poczytajcie sobie regulamin ROD-u. Jest tam wprost napisane zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi na teren ogrodu działkowego. Wyjątki stanowią osoby niepełnosprawne, transport nawozów i innych ciężkich rzeczy. Ich wjazd musi poprzedzony zgodą zarządu rod-u. Wściekacie się a nie znacie przepisów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 26 3 miesiące temuocena: 83% 

  Nie w temacie śmieci, ale chcę napisać że nowa prezes to kobieta czynu. Przez dwa lata nie mogłem się doprosić o załatwienie drobnej sprawy. Okazało się, że dzięki niej sprawa załatwiona w 15 minut. Linczujecie bo podjęła decyzję , żebyście w przyszłości nie płacili za cudze śmieci ? Opamiętajcie się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Działkowiec 25 3 miesiące temuocena: 100% 

  Takiej decyzji i gospodarza było brak na tych działach brawo!!! pani Prezes jeszcze raz brawo!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 24 3 miesiące temuocena: 70% 

  Rrr nie muszę się tłumaczyć z osobistych kwestii. Piszę tylko że zbyt pochopnie oceniacie ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rrr 23 3 miesiące temuocena: 35% 

  To może powiedz co udało się dzięki niej załatwić? Buahaha...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lena 22 3 miesiące temuocena: 70% 

  Pani Ewo bardzo dobra decyzja, niech się Pani nie zniechęca. Gdyby ludzie zamykali bramę jak mieli klucze do starych kłódek, dziś nie byłoby tematu. Zbierają żniwo swojego lenistwa. Mam nadzieję , że Ci co pobudowali te piękne domki naprawią drogę . Ich stan woła o pomstę . Jeszcze raz gratuluję decyzji, wymagało to sporo odwagi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 21 3 miesiące temuocena: 70% 

  Pamietajcie, że, na hołotę nie ma rady, nawet Ewie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~RoD 20 3 miesiące temuocena: 48% 

  O co żal dupy? Że ktoś miał odwagę to zrobić ? Mowa o tym była już za poprzedniego zarządu. Przecież nie ma zakazu wjazdu? Trzeba tylko go uzgodnić. Browarek w rękę i z buta na działeczkę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~RODos 19 3 miesiące temuocena: 78% 

  Pani Prezes to silna kreatywna kobieta w dodatku żołnierz elitarnego oddziału terytorialsów hehehe. W razie wypadku że karetka nie bedzie mogla przejechać sama ja przeniesie na barkach przez bramę hehehe. A tak poważnie witamy w ROD Podleśny pod rządami Pani Prezes cieszącej sie niechlubna sławą w całej Iławie hahahaha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@@@ 18 3 miesiące temuocena: 25% 

  Do Ja. Kolejna bzdura wyssana z palca na potrzeby kampanii wyborczej tzw. fake news.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 17 3 miesiące temuocena: 40% 

  Karmiliście bajką o rzekomym kandydowaniu już w 2018r. Czas pokazał że piszecie kłamstwa wyssane z palca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 16 3 miesiące temuocena: 56% 

  Niestety to prawda... W dodatku mówi,że chce kandydować na burmistrza Iławy. Chyba straciła rozum...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kwiatek 15 3 miesiące temuocena: 75% 

  Uprzedzać o kłódkach to tak jakby uprzedzić złodzieja na włamie, że za rogiem stoi policja. Jak będzie czysto i mniej smrodu spalinowego na działkach jeszcze będziecie klaskać Pani prezes.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wojna kłódkowo-ogródkowa? 14 3 miesiące temuocena: 100% 

  Tragedia iście szekspirowska... Kłódka na bramie jako brutalny policzek wymierzony w niezbywalne prawa działkowiczów do jazdy po terenie ogródków. Ciekawe kiedy rozwścieczona część działkowiczów postawi wniosek o zwołanie pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. A gdy ta nie da sobie rady z rozwiązaniem nabrzmiałego sporu, to strony konfliktu pewnie rozpoczną regularny ostrzał przeciwnika czerwonymi pomidorami i zieloną kapustą. Kiedyś była nawet wojna 100-letnia. Ale kłódkowej jeszcze nie było. Chyba...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 13 3 miesiące temuocena: 71% 

  Dobra decyzja ! Nareszcie ! A krzyczą Ci którzy te niechlubne śmieci podrzucali. Miejscówka zablokowana.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 12 3 miesiące temuocena: 90% 

  Kłódki założone późnym wieczorem, czyli był czas wypakować ciężkie zakupy. Dla zdrowia można się przejść, a nie dupkę wozić pod samą altankę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 11 3 miesiące temuocena: 86% 

  I jeszcze monitoring! Może w końcu poczuje się jak na działce a nie na wysypisku. Śmieszy mnie argument, że Pani prezes nie uprzedziła. Niby po co miała to zrobić ? Żebyście dorzucili kolejne "skarby" ? Później lament jak przyjdzie płacić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mina 10 3 miesiące temuocena: 100% 

  w 10 tke dokładnie plus przegonić bezdomnych zamieszkujących działki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezes 9 3 miesiące temuocena: 89% 

  Wjazd na działki powinien być tylko w określonych godzinach jak jest w całej Polsce bardzo dobry pomysł

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podleśna 8 3 miesiące temuocena: 76% 

  Bardzo dobrze! Ludzie z naszych działek zrobili sobie dzikie wysypisko śmieci. Można znaleźć wszystko, opony, zderzaki, akumulatory, telewizory i wiele innych ciekawostek. Ogłoszenie już wisi, wszystko wyjaśnione. Nareszcie stanowcze działania!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dzialkowiec 7 3 miesiące temuocena: 59% 

  Bardzo dobry pomysł brawo dla pani prezes, to są działki a nie parkingi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  To ja proponuję Pani prezes i radnej zarazem usiąść przy klatce z koszami przy ulicy Wiejskiej 21 i popatrzeć ile działkowców przynosi śmieci i rzuca pod klatkę a w godzinach nocnych wersalki i śmieci gabarytowe. I jak Pani radna a zarazem prezes działek mogła by zrobić porządek z parkingiem przy ulicy Wiejskiej 15,19,21 bo jak sezon się zaczyna to dużo działkowiczów parkuje swoje pojazdy a mieszkańcy nie mają gdzie parkować, a klepisko przy działkach całe wolne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaro 5 3 miesiące temuocena: 76% 

  Ja nie rozumiem dlaczego wogole bramki (te główne) są pozamykane. Kiedyś można było sobie spokojnie wejść na teren działek pospacerować, iść przez działki do lasu, a teraz żeby np z ulicy Wiejskiej iść na spacer do lasu trzeba iść osiedlem aż do wieży ciśnień.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@@@ 4 3 miesiące temuocena: 92% 

  Kiedyś ludzie posiadali kulturę osobistą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mija 3 3 miesiące temuocena: 40% 

  podleśny najgorszy syf duzo bezdomnych mieszkających na działkach którzy uważają sie za właścicieli terenu samorząd oczy przymyka wstyd strach dzieci puscić najgorszy podlesny jesli chodzi o działki stanowczo odradzam zakup działki na tym terenie strata pieniedzy marny odpoczynek samorząd straszny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 2 3 miesiące temuocena: 94% 

  A co ma do tego samorzad? Toż tam prezes rod rządzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podlesny 1 3 miesiące temuocena: 81% 

  Oj Jackowska ...teraz zobaczysz w końcu jak to jest wziąć odpowiedzialność. Taka mądra zawsze, wygadana, a prostej sprawy z kluczem dla działkowców nie umiała dograć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0102 sekundy