REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 maja 2022, 19:11 komentarzy 3
Agata Barwińska znów miała okazję wykonać gest triumfu!

Agata Barwińska znów miała okazję wykonać gest triumfu! (Fot. PZŻ.)

Złoty medal iławianki Agaty Barwińskiej w klasie ILCA 6 (dawny Laser Radial) w regatach klas olimpijskich French Olympic Week, które wczoraj zakończyły się w Hyeres. 

Na starcie stanęło ponad 800 żeglarzy i żeglarek, w tym 42 reprezentantów Polski. Biało-czerwoni od początku regat spisywali się znakomicie. Pływali równo i stabilnie, unikali poważniejszych wpadek i przede wszystkim pokazali dużą odporność psychiczną oraz umiejętność radzenia sobie z różnymi warunkami wiatrowymi. 

W klasie ILCA 6 od pierwszego dnia w żółtej koszulce liderki pływała Agata Barwińska (MOS Iława/PGE Sailing Team Poland). Aktualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy po raz kolejny potwierdziła wielką klasę, z każdym wyścigiem budując przewagę nad rywalkami. Ta przewaga była tak duża, że Polka zapewniła sobie zwycięstwo już w przedostatnim dniu regat, jeszcze przed podwójnie punktowanym wyścigiem medalowym.

- Dzisiejszy wyścig medalowy popłynęłam na luzie, zajęłam szóste miejsce. Starałam się płynąć swoim tempem, trochę z boku, by nie przeszkadzać innym zawodniczkom w walce o ich medale i pozycje. Wygrałam French Olympic Week i bardziej szczęśliwa nie mogłabym być. Forma jest, nie tylko się utrzymuje, ale rośnie, a ten wynik to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, które w listopadzie odbędą się na tym samym akwenie w Hyeres - mówi Agata Barwińska. 

Reprezentantce MOS-u Iława gratulujemy! W załączniku "Mazurek Dąbrowskiego", który dzięki iławiance zabrzmiał we francuskim Hyeres na ceremonii medalowej.

PZŻ/red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Paweł Kowalski.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Magda 3 ponad rok temu

  BRAWO! GRATULACJE!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 2 ponad rok temu

  Navigare necesse est, vivere non est necesse, czyli, żeglowanie jest rzeczą konieczną, życie nią nie jest...Dla Wielkiej Mistrzyni naszej z życzeniami dalszej pomyślności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 1 ponad rok temu

  Dlaczego brak komentarzy - czyżby tylko nożna was interesowała?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3933 sekundy