REKLAMAd&b
REKLAMAprofi

(Fot. organizator.)

29 kwietnia GOK Laseczno we współpracy z ZSP im. Jana Pawła II w Wikielcu uroczyście celebrował święta majowe. 

W uroczystość zaangażowali się pracownicy GOK w Lasecznie i cała społeczność szkolna z panią dyrektor Bożeną Lewandowską na czele. Po wejściu pocztu sztandarowego i uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego imprezę rozpoczęła dyrektor GOK Grażyna Piękos oraz gospodarz szkoły.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przygotowali prezentacje nt. symboli narodowych: Jerzy E. Piotrowski  poprowadził pogadankę na temat Flagi Państwowej, Grażyna Piękos zaprezentowała pieśni hymniczne „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Boże coś Polskę”, „Warszawiankę” i inne. Cała społeczność szkoły odśpiewała wspólnie „Rotę”. W prezentacji uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób zmieniał się wizerunek Orła Państwowego.

Uczniowie z ZSP Wikielec czynnie uczestniczyli w obchodach świąt majowych, angażując się w różne działania: wiersze o Polsce zadeklamowali uczniowie Julia Gajewska i Eryk Słomczyński, przygotowani przez panią Danutę Szulc, a przedstawiciele różnych klas pod kierunkiem Danuty Glińskiej wykonali pracę plastyczną, czego efektem była piękna biało-czerwona mapa Polski. 

Z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja uczeń klasy ósmej Adrian Budniewski odczytał Preambułę, po czym wszyscy odśpiewali „Mazurka 3 Maja”.

Wśród pieśni, jakie rozbrzmiewały podczas uroczystości, nie zabrakło współczesnej piosenki pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec dzieci i młodzież szkolna oraz pracownicy GOK zatańczyli poloneza do muzyki Wojciecha Kilara z podkreśleniem barw narodowych - chorągiewki i kotyliony. Ósme klasy do poloneza przygotowała Kinga Michalska.

Spotkanie, w które zaangażowane była społeczność lokalna, było edukacyjne z dużym pierwiastkiem patriotyzmu, uczącego dzieci i młodzież szacunku do symboli narodowych.

Oprawę techniczną zapewnił Marcin Kowalewski (dźwięk, światło, multimedia).

Za: GOK Laseczno.
Zdjęcia: organizatorzy.

Uroczystości z okazji majowych świąt w Gminie Iława.

Ilość zdjęć 30

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1786 sekundy