REKLAMAKurza góra
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2022, 11:07 komentarzy 1
Zdjęcie ilustracyjne - pochodzi z uroczystości otwarcia budynku z mieszkaniami socjalnymi w Mątykach.

Zdjęcie ilustracyjne - pochodzi z uroczystości otwarcia budynku z mieszkaniami socjalnymi w Mątykach.

Dziarny - to tę miejscowość wybrał samorząd gminy wiejskiej Iława na budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu, z opcją wykupu przez lokatorów.

Taka inwestycja ma być w przyszłości realizowana na znajdujących się w tej miejscowości działkach KOWR-u (Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa), podał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Samorządowiec na ostatniej sesji Rady Gminy Iława, która odbyła się 29 kwietnia, podał nowe informacje w sprawie tej inicjatywy. Przypomnijmy: wcześniej, 26 listopada ubiegłego roku, Rada Gminy Iława wyraziła zgodę na utworzenie przez Gminę Iława spółki pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Warmia i Mazury sp. z o.o., a także zatwierdziła wniosek Wójta Gminy Iława o wsparcie w wysokości 3 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Co nowego wiadomo?

- 12 kwietnia w Olsztynku uczestniczyłem w spotkaniu przyszłych wspólników Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Warmia i Mazury. Podczas spotkania poruszaliśmy takie tematy, jak ostateczne zapisy umowy spółki, wybór siedziby spółki, czy kolejne etapy prac nad jej utworzeniem - poinformował wójt Krzysztof Harmaciński.

Jak podał, spośród gmin powiatu iławskiego do spółki przystępuje jeszcze gmina (wiejska) Lubawa, a z sąsiedniego powiatu Nowe Miasto Lubawskie. Poza tym wśród wspólników będą gminy z innych powiatów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

- Pod koniec ubiegłego roku wpłynęła na nasze konto, ze środków rządowych, kwota 3 mln złotych na utworzenie tej spółki. Do wszystkich tych samorządów ona wpłynęła, teraz jest kolejny etap utworzenia, a później organizowania pracy tej spółki - przybliżał szczegóły wójt.

Jako tereny do budowy gmina wskazała działki KOWR-u w Dziarnach.

- Na tym terenie będzie rozpoczęta budowa mieszkań czynszowych, z możliwością w przyszłości ich wykupienia. Jest to dobra sprawa i bardzo ważna dla mieszkańców naszej gminy - zakończył Krzysztof Harmaciński.

SIM-y, jak podaje oficjalny serwis RP, to

"filar dokonującego się właśnie przełomu w budowie mieszkań o umiarkowanym czynszu. SIM-y (dawne TBS-y) to spółki tzw. not for profit budujące mieszkania społeczne". 

Do tematu budowy takich mieszkań w gminie wiejskiej Iława będziemy jeszcze na infoilawa.pl wracać.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Waryński 1 ponad rok temuocena: 100% 

    super! człowiek musi brać kredyt, pracować na kilka etatów, płacić podatki itp. - albo może nie pracować, nie płacić i dostanie socjal za symboliczne kilka pln.Kiedy w końcu skończy się to rozdawnictwo pieniędzy wypracowanych przez ludzi którzy pracują na tych którym się nie chce pracować

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.4813 sekundy