REKLAMASpeed
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2022, 11:07 komentarzy 1
Zdjęcie ilustracyjne - pochodzi z uroczystości otwarcia budynku z mieszkaniami socjalnymi w Mątykach.

Zdjęcie ilustracyjne - pochodzi z uroczystości otwarcia budynku z mieszkaniami socjalnymi w Mątykach.

Dziarny - to tę miejscowość wybrał samorząd gminy wiejskiej Iława na budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu, z opcją wykupu przez lokatorów.

Taka inwestycja ma być w przyszłości realizowana na znajdujących się w tej miejscowości działkach KOWR-u (Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa), podał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Samorządowiec na ostatniej sesji Rady Gminy Iława, która odbyła się 29 kwietnia, podał nowe informacje w sprawie tej inicjatywy. Przypomnijmy: wcześniej, 26 listopada ubiegłego roku, Rada Gminy Iława wyraziła zgodę na utworzenie przez Gminę Iława spółki pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Warmia i Mazury sp. z o.o., a także zatwierdziła wniosek Wójta Gminy Iława o wsparcie w wysokości 3 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Co nowego wiadomo?

- 12 kwietnia w Olsztynku uczestniczyłem w spotkaniu przyszłych wspólników Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Warmia i Mazury. Podczas spotkania poruszaliśmy takie tematy, jak ostateczne zapisy umowy spółki, wybór siedziby spółki, czy kolejne etapy prac nad jej utworzeniem - poinformował wójt Krzysztof Harmaciński.

Jak podał, spośród gmin powiatu iławskiego do spółki przystępuje jeszcze gmina (wiejska) Lubawa, a z sąsiedniego powiatu Nowe Miasto Lubawskie. Poza tym wśród wspólników będą gminy z innych powiatów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

- Pod koniec ubiegłego roku wpłynęła na nasze konto, ze środków rządowych, kwota 3 mln złotych na utworzenie tej spółki. Do wszystkich tych samorządów ona wpłynęła, teraz jest kolejny etap utworzenia, a później organizowania pracy tej spółki - przybliżał szczegóły wójt.

Jako tereny do budowy gmina wskazała działki KOWR-u w Dziarnach.

- Na tym terenie będzie rozpoczęta budowa mieszkań czynszowych, z możliwością w przyszłości ich wykupienia. Jest to dobra sprawa i bardzo ważna dla mieszkańców naszej gminy - zakończył Krzysztof Harmaciński.

SIM-y, jak podaje oficjalny serwis RP, to

"filar dokonującego się właśnie przełomu w budowie mieszkań o umiarkowanym czynszu. SIM-y (dawne TBS-y) to spółki tzw. not for profit budujące mieszkania społeczne". 

Do tematu budowy takich mieszkań w gminie wiejskiej Iława będziemy jeszcze na infoilawa.pl wracać.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASadek

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Waryński 1 12 dni temuocena: 100% 

    super! człowiek musi brać kredyt, pracować na kilka etatów, płacić podatki itp. - albo może nie pracować, nie płacić i dostanie socjal za symboliczne kilka pln.Kiedy w końcu skończy się to rozdawnictwo pieniędzy wypracowanych przez ludzi którzy pracują na tych którym się nie chce pracować

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3958 sekundy