REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 maja 2022, 10:40 komentarzy 1

(Fot. GOK Laseczno.)

1 maja gminny zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” wziął udział w finałowych przesłuchaniach regionalnych konkursu „Jawor – u źródeł kultury”, który odbył się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Organizatorem kolejnej, trzeciej edycji było Radio Olsztyn.

Celem konkursu jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Warmii i Mazur, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

Do konkursu zgłosiło się 60 zespołów w pięciu kategoriach. „Dzieci Ziemi Iławskiej” rywalizowały w kategorii dziecięcy/młodzieżowy zespół folklorystyczny.

Jury w składzie: Anna Minkiewicz-Zaremba, Waldemar Majcher, prof. Jan Połowianiuk i prof. Leszek Szarzyński wysłuchało ponad 180 utworów w wykonaniu uczestników konkursu i na ich podstawie dokonało wyboru tych, którzy 1 maja w olsztyneckim skansenie walczyli o tytuł laureatów.

Imprezę uroczyście otworzyli dyrektor Narodowego Centrum Kultury dr hab. Rafał Wiśniewski oraz prezes Radia Olsztyn Leszek Sobański.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców. Zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” po raz drugi zdobył III nagrodę i otrzymał 1 000 zł oraz możliwość nagrań w studio Polskiego Radia w Olsztynie.

Zespół przygotowała jego kierownik artystyczny, Grażyna Piękos.


Gratulacje!


Tekst i zdjęcia GOK Laseczno.red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Obserwatorka, 1 4 miesiące temu

    Gratulacje!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5237 sekundy