wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2022, 11:22 komentarzy 8

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Iławianie świetnie weszli w ten mecz, niestety - później było już znacznie gorzej... Mrągowia Mrągowo, w rozegranym wczoraj w Iławie meczu 24. kolejki, przerwała świetną passę Jezioraka Iława, wygrywając na Sienkiewicza 2:3.

Jeziorak Iława chciał powtórzyć sukces z jesieni, kiedy to biało-niebiescy pokonali mrągowian 2:0, jednak tym razem to Mrągowia była górą, rewanżując się iławianom za ligową porażkę z października.

24. kolejka forBET IV ligi
Jeziorak Iława - Mrągowia Mrągowo 2:3 (1-3)
1:0 - Patryk Czarnota (4')
1:1 - Dawid Pietkiewicz (28')
1:2 - Mahamadou Bah (40')
1:3 - Dawid Pietkiewicz (42')
2:3 - Michał Bartkowski (57')

Przed tym meczem Jeziorak miał na swoim koncie cztery zwycięstwa z rzędu! Niestety, świetną passę iławian przerwała Mrągowia. Co prawda we wczorajszym meczu to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie (to za sprawą trafienia Patryka Czarnoty z 4. minuty), ale goście jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli 3 bramkami. To wszystko w zaledwie kwadrans gry! Na listę strzelców wpisali się Dawid Pietkiewicz (dwukrotnie) i Mahamadou Bah i tak na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 1:3. Druga odsłona także obfitowała w okazje i zagrożenie pod obiema bramkami, ale celny i skuteczny okazał się tylko jeden strzał: Michała Bartkowskiego z 57 minuty, którym zawodnik ustalił wynik tego spotkania na 2:3.

Przegrana nie pozbawiła Jezioraka 3. lokaty w tabeli, ale iławianom depczą po piętach rywale: 4. Polonia Lidzbark Warmiński traci do Jezioraka tylko jeden punkt, a 5. Granica Kętrzyn - dwa oczka.

Jeziorak Iława: Ciura - Kłosowski, Kressin, Bartkowski, Leszczenko, Wacławski, Sedlewski, Piórkowski, Nastaj, Czarnota, Sagan. Rezerwa: Włodarczyk, Nakielski, Zalewski, Kwiatkowski, Falkowski, Deredas, Banaszek.