REKLAMAZielona aleja 2
REKLAMASKOK

(Fot. GOK Laseczno.)

Ponad 4 tysiące złotych udało się zebrać podczas VIII Gminnego Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego, podaje Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, podsumowując tegoroczną edycję tej pomocowej akcji.

Pieniądze, zebrane dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, wsparły dwoje niepełnosprawnych dzieci z terenu gminy, a także dwie zamieszkujące tutaj potrzebujące ukraińskie rodziny.

Wsparcie GOK przekazał na dofinansowanie rehabilitacji Marysi, córki Pani Małgorzaty Rutyny-Musińskiej z Kamionki i Wiktorka Prusakowskiego, z Radomka. Za pozostałą kwotę, w wysokości 2 tys. zł (po 1 tys. zł na rodzinę) Ośrodek zakupił odzież, buty i żywność dla dwóch ukraińskich rodzin: Pani Oksany Kowbasiuk z trójką dzieci (16, 8 i 3 lata) z Radomka i Pani Maryny Tsiko z Dziarnówka (dwie osoby dorosłe i pięcioro dzieci - 16, 12 i 3 lata oraz półtoraroczne bliźnięta).

- Dramat tych rodzin jest przerażający i zdajemy sobie sprawę, że Państwa i nasza pomoc to kropla w morzu ich potrzeb, ale oprócz pomocy materialnej ważne jest też wsparcie duchowe i poczucie tych rodzin, że nie są sami w swojej tragedii - podkreśla dyrektor GOK, Grażyna Piękos. - Za okazane serce i pomoc materialną w imieniu wszystkich pracowników GOK i swoim serdecznie Państwu dziękuję. Dobro powraca.

Przypomnijmy, że w akcję włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława (SP w Lasecznie, SP we Franciszkowie, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Wikielcu) i sąsiednich gmin (SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu i SP w Kamieńcu), przygotowując piękne ozdoby wielkanocne.

Niezwykle oryginalne prace na kiermasz przekazał GOPS z Iławy i panie z Klubu Seniora w Lasecznie.
Pyszne i oryginalne wypieki dostarczyły na licytacje Panie z KGW Gulb, KGW Ząbrowo, KGW Gromoty i KGW Szymbark.

Kiermasz wsparły także osoby prywatne i pracownicy GOK Laseczno.

Na podstawie: GOK w Lasecznie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum Ośrodka.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.466 sekundy