REKLAMAReporter
REKLAMAOlszta
Na zdjęciu Maciej Marciniak, który koordynuje pracę punktu zbiórki w CAL-u i apeluje do mieszkańców o wsparcie.

Na zdjęciu Maciej Marciniak, który koordynuje pracę punktu zbiórki w CAL-u i apeluje do mieszkańców o wsparcie. (Fot. UM w Iławie.)

Punkt zbiórki darów w CAL-u wciąż działa na pełnych obrotach i potrzebuje naszego wsparcia. 

Mieszkańcy Iławy wspaniale się organizują i pomagają w każdy dostępny sposób, przynosząc do CAL-u produkty żywnościowe, higieniczne i pierwszej potrzeby. Jak wygląda praca na ul. Wiejskiej i czego aktualnie najbardziej potrzeba? O to pytamy Macieja Marciniaka zarządzającego obiektem.

Od kiedy działa punkt zbiórki?

Zaraz po informacji o rozpoczęciu działań militarnych na Ukrainie dostaliśmy od Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego polecenie przygotowania obiektu na punkt pomocowy. Mobilizacja musiała być bardzo szybka. Miasto jako właściciel obiektu  koordynuje wszystkie nasze działania, jesteśmy w stałej współpracy i dokładamy wszelkich starań, aby na bieżąco reagować na potrzeby, które do nas docierają. 

Jak pomagają iławianie?

Pomoc płynie do nas z różnych źródeł, mieszkańcy Iławy są bardzo ofiarni i reagują na każdy nasz sygnał, za co chciałbym w imieniu własnym, władz miasta i przede wszystkim uchodźców z Ukrainy ogromnie podziękować.  Zgłaszają się do nas ofiarodawcy także z zagranicy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Prawda jest jednak taka, że zapasy kończą się czasem tego samego dnia, dlatego wciąż apelujemy o pomoc. Obecnie mamy praktycznie puste półki. 

Jakie produkty teraz przyjmujecie?

Przyjmujemy w zasadzie wszystko, np. żywność suchą, żywność z długim terminem ważności i paczkowaną: konserwy, kremy czekoladowe do smarowania, mleko UHT, soki. Od niedawna dysponujemy także lodówką, więc prosimy o takie produkty jak pakowane sery, serki śmietankowe do smarowania, wędliny paczkowane, jogurty, dżemy, margaryna, masło. Bardzo ważne są także artykuły do mycia, prania i higieniczne, jak również pampersy w rozmiarze 5 i 6. Prosimy o szampony, żele do mycia, środki do czyszczenia, gąbki, proszki i płyny w średnich pojemnościach, tak aby móc sprawiedliwie dzielić te artykuły wśród potrzebujących, którzy się do nas zgłaszają. 

Czego już nie przyjmuje punkt?

Dziękujemy już za odzież i pluszowe zabawki.

Kiedy można dostarczyć dary?

Punkt Zbiórki w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Wiejskiej otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 -18:00.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMATom-bet
Artykuł załadowany: 0.2699 sekundy