REKLAMAprofi
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 maja 2022, 08:52 komentarzy 5

(Fot. UG Lubawa.)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła rozbudowę DK15 w miejscowości Rożental. Zadanie za kwotę 13,8 mln zł zrealizuje w ciągu 13 miesięcy Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane z Brodnicy. 

Zakres prac będzie obejmował m.in. podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś. Przebudowane na rondo zostanie skrzyżowanie DK15 z drugim (od strony Ostródy) wjazdem do Rożentala, natomiast zlikwidowane zostanie skrzyżowanie DK15 z drogą powiatową nr 1214N (na odcinku Rożental - Grabowo). Droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej. 

W ramach inwestycji zbudowany zostanie korpus drogowy o przekroju jednojezdniowym 1x2, a istniejące zatoki autobusowe (wraz z peronami i dojściami) zostaną odtworzone. Powstaną też chodniki oraz przejścia dla pieszych wraz z odpowiednim oświetleniem. Prace budowlane potrwają 13 miesięcy. 


Dojazd z miejscowości Rożental do DK15 możliwy jest poprzez dwa skrzyżowania, które oddalone są od siebie o zaledwie 300 m. Przy braku odpowiedniej ostrożności ze strony kierowców na skrzyżowaniach zdarzają się kolizje z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej. 


GDDKiA nie ma wątpliwości, że inwestycja wpłynie na uspokojenie ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej nr 15 oraz na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym miejscu.

Źródło: UG Lubawa/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~001 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  Kiedyś było PDM z Iławy, które dawało miejsca pracy. Już nie ma :-(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 4 4 miesiące temuocena: 83% 

  Jeszcze by sie przydala ścieżka rowerowa od Rożentala do Lubawy. Duzo mieszkancow Rozentala i Byszwaldu by skorzystala i poprawilo by to bezpieczenstwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grandys 3 4 miesiące temuocena: 0% 

  -Willi- Trasa Ciechanowiec - Siemiatycze (ok 40km) i wraz z rozbudową drogi powstała na tym odcinku ścieżka rowerowa. Zresztą nie trzeba daleko szukać bo np między Żurominem a Zieluniem (15km) przy rozbudowywanej drodze tez została utworzona ścieżka rowerowa. Od Zuromina w kierunku Sierpca również się tworzy. Tylko u nas, niestety zacofanie a mamy takie piękne tereny i miło byłoby zrobic sobie od czasu do czasu jakąś wycieczkę rowerową nie przeszkadzajac tym samym kierowcom aut, którzy różnie reagują na rowerzystów ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 2 4 miesiące temuocena: 50% 

  Do -mm. Gdy zjeżdżasz z drogi nr 10 Bydgoszcz-Toruń, za Wisła w lewo na Chełmno to ścieżki rowerowe ciągną się prawie w nieskończoność od miejscowości do miejscowości. Budowano też nowe odcinki. Byliśmy z żoną niesamowicie zdumieni, źe takie inwestycje są wykonane, a ty na grajdołek hucznie krzyczą władze gdy oddadzą wysuszony kilometr czy dwa. Zresztą wystarczy spojrzeć na trasę rowerową Kurzętnik- Radomno. Gdzie nasze patałachy od rządzenia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mrn 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  w tym kraju nie chetnych do budowy ścieżek rowerowych, no chyba ze zbliżają sie wybory to pobudują gdziez 4 km i chlubią się ścieżką do nikąd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4494 sekundy