REKLAMAd&b
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. archiwum szkoły.)

Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, Brązowa Szkoła "Perspektyw 2022", przedstawia swoją ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023, zachęcając ósmoklasistów do aplikowania!

KIERUNKI KSZTAŁCENIA  NA  ROK SZKOLNY  2022/2023:

  • TECHNIKUM  LOGISTYCZNE;   
  • TECHNIKUM   INFORMATYCZNE; 
  • TECHNIKUM  EKONOMICZNE; 
  • TECHNIKUM  ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH; 
  • LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (profil dziennikarski);
  • BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA, zawody: 

- kucharz;
- dla młodocianych pracowników: sprzedawca, stolarz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, rolnik, elektryk, cukiernik, wędliniarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych; inne zgodne z potrzebami uczniów.

OFERTA EDUKACYJNA DLA DOROSŁYCH:

  • LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (zaoczne);
  • SZKOŁA POLICEALNA -  technik informatyk, technik administracji (zaoczne).

f

„BRĄZOWA SZKOŁA 2022" - NAJLEPSZE TECHNIKA 2022 WEDŁUG MIESIĘCZNIKA "PERSPEKTYWY"

W najnowszym Rankingu "Perspektywy" Technikum w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły 2022", tym samym znajdując się  wśród najlepszych szkół w kraju. W rankingu województwa warmińsko - mazurskiego szkoła uzyskała 15. miejsce. Prestiżowe rankingi "Perspektyw" oparte są wyłącznie na twardych danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, z Systemu Informacji Oświatowej (SIO) MEiN, a także komitetów głównych olimpiad. Technika oceniane były za pomocą czterech kryteriów: matury z przedmiotów obowiązkowych - 20 proc.; matury z przedmiotów dodatkowych - 30 proc. ; egzaminu zawodowego - 30 proc. sukcesów w olimpiadach - 20 proc. Osiągnięcia uczniów, laureatów olimpiad i sukcesy egzaminacyjne poprzedzone ciężką pracą zaowocowały taki wysokim wynikiem w rankingu.

PROJEKTY

Projekt „CZAS NA  ZMIANY” 

W ramach projektu odbywa się realizacja kursów z zakresu: gastronomii, informatyki, ekonomii, logistyki, autoprezentacji i asertywności. Celem realizowanego projektu jest zwiększenie atrakcyjności zawodowej (zatrudnialności) uczniów poprzez poprawę jakości kształcenia, realizację kursów powiązanych z profilem ich kształcenia oraz odbycie stażu uczniowskiego w przedsiębiorstwach działających w branżach zgodnych z profilem ich kształcenia, gdzie wykorzystywać będą w rzeczywistych warunkach pracy nabyte podczas realizacji kursu umiejętności/kompetencje. 

STYPENDIA

Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole otrzymują STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW, STAROSTY IŁAWSKIEGO ORAZ  MOTYWACYJNE STYPENDIA DYREKTORA SZKOŁY.

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

W szkole działają następujące koła zainteresowań: strzeleckie, filmowe, teatralne, informatyczne, gastronomiczne, muzyczne, sportowe - LUKS "Magma", języków obcych - angielskiego i niemieckiego. 

SPORT SZKOLNY

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w wymiarowej sali gimnastycznej, siłowni oraz na boisku wielofunkcyjnym, znajdującym się niedaleko szkoły. Nauczyciele organizują mistrzostwa szkoły w siatkówce, koszykówce, piłce halowej. W szkole działa dziewczęca formacja EXODUS, która tworzy pokazowe układy fitness. Sportowcy wyjeżdżają na zawody powiatowe i wojewódzkie, uzyskując wysokie pozycje. Tenisistki stołowe uzyskały w grudniu 2019 r. awans do finału wojewódzkiego. 

KONTAKT

Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej
ul. Wiejska 1 
14 – 240 Susz
tel.  55 2786 198 
fax 55 2787 232
e-mail: zssusz@wp.pl
www.zssusz.home.pl    
http://www.facebook.com/zssusz 

Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3002 sekundy