REKLAMAincome2
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 maja 2022, 12:53 komentarzy 18

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Drugi Iławski Rajd Samochodowy "Jeziorak - Razem dla Autyzmu" zbliża się wielkimi krokami! Organizatorzy motoryzacyjnego święta, dedykowanego autystykom i ich bliskim, już odliczają dni do kolejnej edycji tej widowiskowej imprezy. Nie brakuje zmian i nowości - inicjatorzy rajdu Monika Smolińska i Marcin Turulski podkreślają, że starają się wyciągać wnioski i stale udoskonalać wydarzenie, które - mają nadzieję - na stałe wpisze się do lokalnego kalendarza imprez.


II IŁAWSKI RAJD SAMOCHODOWY "JEZIORAK RAZEM DLA AUTYZMU"
Iława, niedziela, 29 maja.


Dwa równoległe wyścigi rozgrywane na dwóch różnych trasach w mieście - to najważniejsza zmiana w sportowej formule drugiej edycji wydarzenia. Widowiskowe uliczne ściganie będzie odbywać się w tym samym czasie na trasie wiodącej z ronda przy "Da Grasso" do ronda przy "Budowlance" oraz na parkingu przy miejskim targowisku.

- Poszliśmy za sugestiami załóg. W ubiegłym roku, ku naszej radości, frekwencja znacznie przerosła nasze oczekiwania, a zawodnicy zgłaszali potrzebę przeprowadzenia większej liczby przejazdów w krótszym czasie. Nowa formuła nam na to pozwoli - mówi Monika Smolińska, współorganizatorka rajdu, która wychowuje autystycznego syna i już wcześniej angażowała się w lokalne inicjatywy promujące wiedzę o tym zaburzeniu i tolerancję. Była m.in. współorganizatorką Niebieskich Marszów.

- W ubiegłym roku gościliśmy w Iławie 50 załóg, a odbiór naszego wydarzenia zarówno wśród zawodników, jak i widzów był pozytywny, co nas bardzo cieszy. W tym roku zapytania o możliwość udziału mieliśmy już w lutym, marcu, więc myślę, że frekwencja też dopisze i załóg będzie sporo - dodaje Marcin Turulski, współorganizator, kierowca rajdowy i doświadczony organizator takich imprez, prezes Lubawskiego Klubu Rajdowego. - Trasa na parkingu przy targowisku pozostaje bez zmian, natomiast dokonujemy pewnych technicznych zmian trasy ulicą Sobieskiego. Na trasie będą jednocześnie dwa auta. Drugie wyruszy po tym, jak pierwsze znajdzie się za wiaduktem. Pozwoli to nam szybciej i sprawniej przeprowadzić więcej przejazdów i będzie atrakcyjniejsze dla widzów. W tamtym roku ilość załóg była tak duża, że nie udało się przeprowadzić wszystkich zaplanowanych przejazdów; teraz chcemy tego uniknąć.

Dokładne trasy przejazdów można zobaczyć na załączonych poniżej mapkach. Wyścigi rozpoczną się około godziny 10:00 i potrwają około 5 godzin, ale organizatorzy zapraszają widzów nieco wcześniej.

- Inauguracyjny akcent rajdu odbędzie się już między 9:00 a 10:00, tuż po odbiorze tras, kiedy to Młodzieżowa Orkiestra Dęta przemaszeruje trasą wyścigu od ulicy Królowej Jadwigi do ulicy Sobieskiego, dając plenerowy koncert - zapowiada M. Smolińska. - Jest to nowość w formule wydarzenia; zapraszamy wszystkich serdecznie na wspólny przemarsz z orkiestrą - dodaje.

Na tym jednak nie koniec zmian.

- Korzystamy ze zniesienia obostrzeń covidowych i otwieramy park maszyn dla widowni! - mówią organizatorzy. - Zapraszamy publiczność na parking przy iławskim basenie. W tym samym miejscu swoje stoiska przygotują lokalne służby mundurowe, strażacy zaproszą dodatkowo na pokaz swoich umiejętności. 

Młoda impreza rozwija się i ma szansę na stałe zagościć w lokalnym kalendarzu. 

- Organizacja tego wydarzenia dla dwójki zwykłych ludzi to jest wielkie wyzwanie i sami na pewno nie dalibyśmy rady. Na szczęście możemy liczyć na ogromne wsparcie - mówi Monika Smolińska. - Z tego miejsca wielkie podziękowania i ukłony dla wszystkich, którzy razem z nami współtworzą to wydarzenie i wspierają je, dla iławskich strażaków z st. kpt. Krzysztofem Rutkowskim, dla wszystkich służb mundurowych, które z nami współpracują oraz dla sponsorów poczęstunku dla załóg i osób zabezpieczających rajd: Przemysława Grzywacza i Rafała Grosza. Dziękujemy również burmistrzowi miasta za ufundowanie pucharów dla zawodników. Tę imprezę tworzy mnóstwo osób, nasza wdzięczność za ich przyjaźń i zaufanie jest ogromna!

- "Pierwsze koty za płoty" przeżyliśmy w tamtym roku. Dołożyliśmy wtedy starań, żeby pierwszą - najtrudniejszą edycję imprezy przeprowadzić profesjonalnie i rzetelnie. Dzięki temu w tym roku możemy już liczyć na większe zaufanie i przychylność wielu instytucji. Dziękujemy za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość - dodaje Marcin Turulski.

Więcej informacji, w tym dokładniejszy program zbliżającej się imprezy, znajdziecie na infoilawa.pl już wkrótce.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Mapy: organizator.

REKLAMAskup złomu
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.4324 sekundy