REKLAMAReporter
REKLAMAOlszta

(Fot. KPP w Iławie.)

Przede wszystkim pomóc uchodźcom w opanowaniu niełatwej polszczyzny, ale też wesprzeć ich w aklimatyzacji w nowym środowisku - takie są główne cele cyklicznych spotkań z obywatelami Ukrainy w różnym wieku,  które od marca regularnie odbywają się w "Stacji Jeziorak" w Iławie.

Językową inicjatywę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie wspierają stali wolontariusze. Pojawiają się też goście specjalni.

Ostatnio - rzeczniczka prasowa iławskiej komendy policji st. asp. Joanna Kwiatkowska. 

- Tematem konwersacji było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Wszyscy wiemy, że większość ludzi ma dobre intencje, jednak trzeba mieć świadomość, że są i tacy, którzy chcą wykorzystać czyjąś trudną sytuację - mówi policjantka.

Dlatego rozmowa dotyczyła możliwych metod oszustów i sytuacji, które wymagają od obcokrajowców wzmożonej czujności. Wśród tematów pojawiły się też zasady ruchu drogowego, w tym te dotyczące poruszania się po polskich drogach rowerem, jak również - w związku ze zbliżającym się sezonem letnim - kwestia bezpieczeństwa nad wodą.

Uchodźcy poznali zasady funkcjonowania w naszym kraju numeru alarmowego 112 i otrzymali dwujęzyczne ulotki informacyjne, a najmłodsi mieli okazję wysłuchać bajki „Najlepszy przyjaciel człowieka”.

St. asp. Joanna Kwiatkowska podsumowuje, że spotkanie umożliwiło bezpośredni dialog i było okazją dla uchodźców, by zadali nurtujące ich pytania. 

Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5512 sekundy