REKLAMAMartex2
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2022, 13:33 komentarzy 11

(Fot. archiwum szpitala.)

Dziś (13 maja) do Powiatowego Szpitala w Iławie została dostarczona nowa karetka pogotowia ratunkowego. 

Zakup ambulansu został sfinansowany ze środków własnych szpitala. Pojazd będzie stacjonować  w Zespole Ratownictwa Medycznego Podstawowego w Lubawie.

Nowa karetka zastąpi wysłużony pojazd, który na swoim liczniku ma już prawie 300 tys. przejechanych kilometrów.

- Zakupione auto to Mercedes Sprinter, który został dostosowany do obowiązujących norm dla tego typu specjalistycznych pojazdów i wyposażony został w niezbędny sprzęt medyczny służący do ratowania życia pacjentów, tj. respirator i defibrylator - opisuje nowy nabytek szpital. - Pojazd posiada również najnowsze, stosowane w motoryzacji rozwiązania technologiczne, jak np. asystent martwego pola, domykanie drzwi, czy wysuwany stopień. 

Obecnie trwa rejestracja i przygotowanie ambulansu, by mógł w najbliższych dniach wyruszyć w drogę i pomagać chorym.  


W Powiatowym Szpitalu w Iławie funkcjonuje pięć zespołów ratownictwa medycznego - 4 zespoły ratownictwa medycznego podstawowe oraz 1 specjalistyczny. Ponadto, jak co roku, 1 czerwca na wody jeziora Jeziorak wypłynie szósty Zespół Ratownictwa Medycznego iławskiej placówki – karetka wodna.


Na podstawie informacji szpitala/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mieszkaniec 11 ponad rok temuocena: 88% 

  Panie Starosto w Iławskim szpitalu znów głośno znów źle się dzieje znów TVN nas odwiedzi i wystawi piękną wizytówkę z braku umiejętności rządzenia?Czy infoilawa nie może opisać prawdziwej sytuacji szpitala dlaczego tak źle się dzieje od kilku lat?Czy żaden z włodarzy miasta nie podłapac jeszcze że to dobra kiełbasa dla wyborców na nowe wybory?Jacy to ludzie Rządzą Iławskim szpitalem i z jakich partii się wywodzą taka informacja dla Ilawiaków tak aby każdy wiedział przed wyborami kto za co odpowiada i dlaczego szpital jest ale tak jakby go nie było?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kacyk 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Temat zastępczy na przykrycie afery z zamkniętymi oddziałami pediatrii oraz ginekologii i położnictwa. Interna tez ledwo zipie. Gdzie jest starosta i rada społeczna szpitala?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaś 9 ponad rok temuocena: 77% 

  Orkiszewska kupuje nowy ambulans ze środków własnych. No brawo! Super dyrektorka! Teraz akurat przed konkursem na stanowisko dyrektora znalazły się nagle na to pieniądze. „Proszę państwa, spójrzcie jaka jestem przedsiębiorcza, jaka jestem super, wybierzcie mnie znowu na dyrektorke” To samo z karetką przekazaną Ukrainie, za darmo. „Spójrzcie państwo jaka jestem super, jak pomagam, oddaje za darmo, kogo stać na taki gest, musicie mnie wybrać na dyrektorke”Media były, fotki poszły, heeej hooo jest super! Tylko zapomniano napisać ze to ta karetka w której spaliny się cofały do kabiny kierowcy. W czasie jazdy smród taki ze pozygac się można o zatruciu nie wspomnę. Ciekawe czy do granicy dojechali? Czas tej pani dobiegł końca. IŁAWA NIE CHCE TAKIEGO DYREKTORA W SZPITALU!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~położnik 8 ponad rok temuocena: 60% 

  Taka super dyrektorka … Pamietam jak starostą był pan Polański i pamiętna wigilia w szpitalu. Na sali konferencyjnej szpitala zorganizowali wigilię, dyrektora zamówiła poczęstunek. Poszło zaproszenie na wszystkie oddziały w szpitalu. Przyjść mógł każdy. Zgadnijcie ilu pracowników przyszło na tą wigilię. Nie wiecie? Jeśli nie, to Wam powiem. Kompletnie nikt nie przyszedł … Przed starostą paliła się ze wstydu. Od tamtej pory już nie robi takich akcji. Taka super dyrektorka!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak35 7 ponad rok temuocena: 63% 

  Tylko po co nam karetka jak my oddziały zamykamy dla oszczędności???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 6 ponad rok temuocena: 64% 

  Po co im nowy ambulans? Wczoraj były dwa wypadki...za każdym razem pogotowie było...ostatnie na miejscu! Służba niezdrowia w tym kraju to nie tylko sprzęt ale i ludzie.Skoro mają dobry sprzęt a mimo to są zawsze ostatni na miejscu zdarzenia to wniosek jest prosty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Wiesiu 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Widzę gościu z malinowym nosem że za bardzo nie pojmujesz o czym mowa...W czwartek W IŁAWIE straż dwa razy jechała do zdarzeń na drogach.Wyobraź sobie poszarpany misiu że dwa razy pogotowie było dłuuuuugo po nich i policji...Dla ułatwienia dodam że wszystko działo się na terenie miasta i pogotowie nie było na innym wyjeździe ! Zwyczajnie mają w dupie jakieś tam czasy wyjazdu czy reakcji...Prawdy się boisz ? A może właśnie masz to w dupie jak długi jest czas ich reakcji ? Jako ciekawostkę dodam że straż ma ciężkie wozy i ich gabaryty oraz waga za bardzo nie przypomina waszych ambulansów a mimo to zawsze są daleko przed wami...Wstyd ! I skończ pier.....ć jakieś banialuki o ilości jednostek na terenie gminy skoro na terenie tak ogromnego miasta jak Iława nie jesteście w stanie działać jak należy!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 4 ponad rok temuocena: 0% 

  Gościu kolorowy, w POWIECIE działa PIĘĆ zespołów ratownictwa medycznego. W GMINIE Iława jest TRZYNAŚCIE jednostek straży pożarnej, dlatego tak dobrze działają i zazwyczaj są pierwsi na miejscu. Dalej nie pojmujesz tej dysproporcji?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Wiesiu 3 ponad rok temuocena: 75% 

  W takim razie zgodnie z Twoją logiką np.straż pożarna albo policja też powinny postępować tak jak pogotowie? Człowieku ogarnij się bo jesteście czerwoną latarnią wśród służb ratowniczych! Dlaczego straż pożarna ZAWSZE jest pierwsza mimo że wielokrotnie ich przyjazd jest z lekka nieuzasadniony?! Wiesz dlaczego? Bo tam chyba służą ludzie którzy wiedzą po co służą i bez znaczenia jest czy to kot czy człowiek potrzebuje pomocy! Ta służba zawsze pomoże! A pogotowie jest częścią służby zdrowia i tak jak ona,funkcjonuje beznadziejnie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 2 ponad rok temuocena: 13% 

  Ciekawe dlaczego byli ostatni? Zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym, zespoły ratownictwa medycznego udzielają pomocy w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jest nim stan polegający na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu lub uszkodzenie ciała, lub utrata życia, wymagający podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych i leczenia. W zeszłym roku ponad połowa zgłoszeń pod numer 112 jest nieuzasadniona, a niestety każde wezwanie musi zostać rozpatrzone.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WR 1 ponad rok temuocena: 75% 

  Proponuję zamknąć wszystkie oddziały, zakupić jeszcze kilka nowych karetek, a ludzi wozić od razu do kostnicy :]

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
Artykuł załadowany: 0.4502 sekundy