REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta

(Fot. materiały prasowe.)

Do Iławy dociera program „Warmińsko-Mazurska Karta Seniora”. Jako jedno z działań polityki senioralnej oparte jest na aktywizacji seniorów – głównie z województwa warmińsko-mazurskiego, w różnych obszarach ich życia. 

- Osoby w wieku 60+ to obecnie blisko 9 000 mieszkańców naszego miasta, jak informuje Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych Monika Kowalska-Kastrau. – Mamy wielu seniorów, którzy chcieliby aktywnie spędzić jesień swojego życia, ale skromne emerytury stoją im na przeszkodzie. 

f

Karta Seniora uprawnia do korzystania z systemu korzystnych zniżek w jednostkach kulturalnych takich jak kina, teatry, muzea, filharmonie, a także w parkach krajobrazowych, ośrodkach rekreacyjnych, klubach sportowych, hotelach i restauracjach. Co ważne, z Kartą Seniora można zrobić tańsze badania diagnostyczne, a także zakupy.

- Problemy i potrzeby seniorów są nam bliskie, a Karta Seniora ma ułatwiać dostęp do szeregu usług i produktów, skierowanych właśnie do tej grupy wiekowej – mówi Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Zachęcam wszystkich lokalnych przedsiębiorców do partnerstwa w Programie Karta Seniora. To ważne, by iławscy seniorzy mieli bogaty wachlarz możliwości skorzystania z karty na miejscu, w naszym mieście – dodaje.

Jak uzyskać Kartę Seniora?

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Iławy mający 60 lat i więcej. W tym celu należy złożyć wniosek do Urzędu Miasta Iławy w pok. 110 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00. 

Wniosek do pobrania (plik) lub dostępny w urzędzie.

Regulamin programu oraz aktualizowana na bieżąco lista partnerów dostępna jest na stronie Biura Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie:

https://warmia.mazury.pl/polityka-spoleczna/warminsko-mazurska-karta-seniora/2397-propozycja-dla-seniorow-z-warmii-i-mazur

Przystąpienie do programu Karta Seniora to dla przedsiębiorstw gwarancja promocji 
w środowiskach senioralnych. Punkty takie otrzymają certyfikat partnera i dla rozpoznania programową naklejkę.


Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu 89/649-01-89 lub drogą mailową: mkowalska.kastrau@umilawa.pl.


Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANAJLAK
Artykuł załadowany: 0.2659 sekundy