REKLAMAprawnik24
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2022, 12:52 komentarzy 7

(Fot. UM w Iławie.)

W „Czwórce” i „Piątce” ruszą jedne z największych tegorocznych miejskich inwestycji w Iławie. Właśnie podpisano umowy z wykonawcami; wcześniej radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie, bo do realizacji inwestycji trzeba było dosypać grosza.

Szkoła Podstawowa nr 4 doczeka się modernizacji boiska, zaś  Szkoła Podstawowa nr 5 - liftingu sali gimnastycznej. Kto się tym zajmie; ile to będzie kosztować?

- Modernizację  infrastruktury sportowej na boisku przyszkolnym Szkoły Podstawowej nr 4 wykona firma Bullait z Elbląga za kwotę 813 959,70 zł. Powstaną tu nowe bieżnie, boisko treningowe, siłownia zewnętrzna, zestaw do street workoutu - podał Urząd Miasta w Iławie. - [Z kolei] prace modernizacyjne sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 wykona firma LIMEX PLUS z Bydgoszczy za kwotę 850 713, 68 zł.  Na sali gimnastycznej zostanie wymieniona podłoga oraz okna, zainstalowane będzie także nowe wyposażenie. Wszystkie remonty mają zostać ukończone do końca wakacji, tak aby od nowego roku szkolnego uczniowie mogli trenować w lepszych warunkach.

Aby inwestycje ruszyły, wcześniej, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie, trzeba było dokonać zmian z budżecie, na co radni wyrazili zgodę.

Otwarcie ofert, jakie wpłynęły w przetargu na "Modernizację sportowych obiektów szkolnych", omówił skarbnik Joanna Wiśniewska:

Otworzyliśmy koperty i niestety w szkole nr 4 na modernizację infrastruktury sportowej na boisku przyszkolnym oraz na modernizację powierzchni poliuretanowej zabrakło 132 tysięcy złotych, w związku z tym proponujemy zmiany w budżecie: 50 tysięcy przenosimy z budowy ulicy Ziemowita, w związku z tym, że tu będzie przetarg ogłaszany w III-IV kwartale i nie wykorzystamy pełnej kwoty, drugie 50 tysięcy pochodzi ze zwiększonych dochodów, a 32 tysiące z oszczędności w przetargu na modernizację sali gimnastycznej przy szkole nr 5.

O szczegóły dopytywała Ewa Jackowska.

- Pani skarbnik, czy mogłaby Pani powiedzieć więcej o tych brakujących kwotach? Jest to już druga taka dość duża różnica, jeżeli chodzi o oferty przetargowe. Skąd takie różnice? Mowa o niemałych kwotach.

Odpowiadał zastępca burmistrza.

- Różnice wynikają po prostu z oferty przetargowej - odpowiadał Krzysztof Portjanko. - Przystępując do przetargu, posługujemy się kosztorysami. Było to wycenione już jakiś czas temu, ponadto w trakcie wyceny nie została uwzględniona konieczność remontu całej płyty boiska. Okazało się, że przez okres zimowy tak mocno postąpiły uszkodzenia, że bezsensem byłoby robić drobne naprawy, kiedy tak naprawdę wymaga ich całe boisko. Do przetargu wrzuciliśmy już konieczność wymiany, lub naprawy, jeśli to będzie możliwe, całej nawierzchni. Wszyscy zainteresowani wykonawcy sugerowali, że remont nie ma sensu, konieczna jest wymiana. Stąd w przetargu okazało się, że jest to wyższa kwota, co wynika z wymiany tej płyty. Jest to dodatkowa robota, która się pojawiła już po samym okresie zimowym. Uznaliśmy wspólnie, że nie ma sensu łatać, sztukować. Lepiej od początku, w całości, zrobić raz a dobrze. Wówczas wytrzyma to przez lata.

Przetarg w części dotyczącej modernizacji nawierzchni poliuretanowej głównego boiska w SP4 został unieważniony; 11 maja został on na nowo ogłoszony. 

Ogółem te dwie szkolne inwestycje są wśród pięciu największych w tym roku w Iławie zadań inwestycyjnych miasta.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Okr 7 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Jeśli dwie inwestycje po kilkaset tysięcy to największe inwestycje w danym roku to ja się wyprowadzam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~por 6 6 miesięcy temu

  droga wolna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ministerstwo Głupich Kroków 5 6 miesięcy temuocena: 67% 

  A kiedy będzie zrobiona chodziarnia do ćwiczenia lekko przygłupich kroków?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiuk 4 6 miesięcy temuocena: 35% 

  Ciągle tylko boiska, może coś bardziej kreatywnego by się przydało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blp 3 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Bardziej kreatywny burmistrz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mr czop 2 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Brawo decydenci, tu jest nasze miejsce tu jest nasz dom. Wreszcie sekcja tenisa stołowego będzie miała super komfortowe warunki do gry w tenisa stolowego i nauki dzieci . Bardzo ale to bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się aby sekcja miała gdzie trenować. Włodzimierz Siudzinski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MM 1 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Dokładnie..w końcu ktoś zauważył, że to wszystko wymagało remontu. Dziękuję burmistrzowi. Tyle lat czekania i się udało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4127 sekundy