REKLAMAZDZ
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2022, 20:41 komentarzy 10

(Fot. Info Iława.)

Część iławian to piękne niedzielne popołudnie spędziła na "Niezwykłym Koncercie Wiosennym", zorganizowanym przez Iławskie Centrum Kultury zamiast tradycyjnego - noworocznego. 

Występ artystów poprzedziła miła uroczystość - Honorata Cybula, wieloletnia dyrygent iławskiego chóru "Camerata", odebrała z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Przewodniczącej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadety Hordejuk Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego, nadawaną przez regionalny samorząd. Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski wręczył laureatce nagrody kwiaty, zaś Lidia Miłosz, dyrektor ICK, wygłosiła laudację.

Następnie przyszła pora na muzyczne popisy w wykonaniu Orkiestry Symfoników Bydgoskich pod batutą charyzmatycznego Marka Czekały, która przypomniała „Odgłosy wiosny”. Marcela Wierzbicka-Opalińska (sopran) wraz z mężem Dominikiem Opalińskim (bas/baryton) stanęli w muzyczne szranki z dwojgiem kolejnych śpiewaków: Justyną Gęsicką (sopran) oraz Krzysztofem Zimnym (tenor). 

Widowisko uzupełniły choreografie w wykonaniu tancerzy z grupy DanceRouge. Wydarzenie prowadziła Emilia Czekała, konferansjerka, która również wykonała jedną z piosenek.

Na tym wyjątkowo uroczystym koncercie (w jego tradycyjnej - noworocznej odsłonie zwykle uczestniczyli przedstawiciele władz różnych szczebli) zabrakło wielu iławskich miejskich radnych. Nie było też gości z władz gminy wiejskiej Iława, natomiast Powiat Iławski miał reprezentację w osobie wicestarosty Marka Polańskiego. Pojawili się też posłowie: Elżbieta Gelert i Robert Gontarz z niedawno poślubioną żoną, a także przedstawiciele samorządu województwa: marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz przewodnicząca sejmiku Bernadeta Hordejuk. Z osób pełniących funkcje publiczne w wydarzeniu uczestniczyli też burmistrz Dawid Kopaczewski wraz z zastępcami Dorotą Kamińską i Krzysztofem Portjanko i przewodniczący iławskiej rady miejskiej Michał Młotek.

Ogółem hala wypełniła się w całości, a licznie zgromadzona publiczność po dwugodzinnym muzyczno-tanecznym show nagrodziła artystów oklaskami na stojąco.

Tekst, zdjęcia: Info Iława.

Eleganckie spotkanie z muzyką klasyczną, operą i operetką tym razem w wydaniu wiosennym.

Ilość zdjęć 115

REKLAMANAJLAK

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Uczestnik 10 4 miesiące temuocena: 30% 

  Nieobecność samorządowców z powiatu, gminy wiejskiej i miejskiej ( nawet radnych z partii burmistrza) jest bardzo wymowna. To przekaz, którego nie można zlekceważyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Berick 9 4 miesiące temuocena: 22% 

  Z powiatu był Wicestarosta, a z resztą...z burmistrzem nikt już nie chce pracować a co dopiero się pokazywać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~halowy 8 4 miesiące temuocena: 40% 

  Koncert darmowy to ludzi pełna hala. Publika w większości emeryci, bo niewielu młodych interesuje się tego typu muzyką i wydarzeniami. Zastanawiająca jest kwestia - po kiego czorta jest ten amfiteatr? o to aby od lipca do sierpnia ze od weekendu do weekendu coś tam występowało? Parodia.Amfiteatr powinien tętnic życiem od maja do września (oczywiście w miarę jak jest pogoda - brak zadaszenia) Niestety każdy rządzący w mieście od iluś tam lat po kolei, nie mają żadnego pomysłu jak w ten amfiteatr tchnąć życie. Póki co nie widać żadnego planu na zmienienie tego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bercik 7 4 miesiące temuocena: 18% 

  A ja myślałem, że to słynne fajfy w Ciechocinku ! ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 6 4 miesiące temuocena: 56% 

  Po koncercie odbył się bankiet. Zwykli mieszkańcy i media nie były zaproszone . Były suto zastawione stoły wraz z alkoholem. Przypomnę dla zapominalskich, że właśnie takie kolacje były obśmiewane w kampanii przez obecnego burmistrza. Świta się bawi ! Z naszych podatków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rencista 5 4 miesiące temuocena: 45% 

  Patrze na zdjęcia i co widze? Miasto emerytów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 4 4 miesiące temuocena: 43% 

  I te tańce...sanatorium miłości...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 4 miesiące temuocena: 33% 

  Ale nie było najwazniejszego posła z PSL, tego ze Szwarcenowa, Ziejewskiego. Wielka szkoda bez tak ważnego posła...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janina 2 4 miesiące temuocena: 79% 

  Piękny koncert! Dziękuję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niestety 1 4 miesiące temuocena: 29% 

  Jak dla Kogo? Kultura spada na psy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5632 sekundy