REKLAMAŻabka
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. archiwum organizatora.)

Zobaczcie naukę z bliska! Już 28 maja w Kuźni Talentów (ul. Dąbrowskiego, przy moście na Iławce) od godziny 12.00 do 17.00 zapraszamy na Piknik Naukowy bioIŁAWA.

Obejrzyj owady z całkiem bliska, naciesz oko motylami i namaluj je na szkle, zajrzyj w mikroskop, posłuchaj o nauce przyszłości – biologii syntetycznej i zobacz, jak edytować DNA, podejrzyj, jak wygląda podwodna Iława, zasiądź w teatrze Kamishibai, zadaj pytania naukowcom, rozwiąż zagadki w grach terenowych. Świętujmy razem Dzień Biologii i Biotechnologii.

Dlaczego warto organizować pikniki naukowe z udziałem przyrodników? 

- Bo dzieci są ciekawskie i trzeba im dać możliwość poznawania świata w profesjonalny, ale też przystępny sposób - odpowiadają organizatorzy. - Takie zajęcia inspirują do dalszych obserwacji i odkryć. To otwieranie okna Matki Natury na oścież. Okazuje się, że nie trzeba jeździć poza miasto i posiadać specjalistycznego sprzętu. Pokażemy, jak niewiele trzeba, by zachwycić się przyrodą i jak wiele przyjemności można czerpać z jej obserwacji. Przybliżanie życia przyrodniczego uczy i bawi, ale także pozwala docenić i szanować środowisko naturalne.

Organizator: Iławski Instytut Idei oraz Leśny Przewodnik Iława i okolice Jezioraka.

Partnerzy: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (Wydział Biologii i Biotechnologii), Spotkania z Nauką - UWM Olsztyn, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich - Jerzwałd, IOWA Klub Nurkowy z Iławy, Swojska Baba – Nowe Miasto Lubawskie.

Sponsorzy: BEST BOATS Dealer&Service, A&A Biotechnology oraz Pol-Mak.

Zdjęcia: archiwum organizatora.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4188 sekundy