REKLAMAŻabka
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. UG w Iławie.)

- Kolejny raz mamy powody do dumy i radości - podaje Urząd Gminy w Iławie. - Podczas 10. edycji kongresu Perły Samorządu 2022 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w 18 maja 2022 r. w Gdyni, gmina Iława odniosła spektakularny sukces: zajęliśmy trzy pierwsze miejsca, w kategoriach: Gminy Wiejskie, Włodarz oraz Gminy Wiejskie – Perły X-lecia.

Gminę Iława reprezentował Wójt Krzysztof Harmaciński oraz jego zastępca Andrzej Brach.

I miejsce w kategorii Włodarz zajął Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Jest to już jego siódme zwycięstwo w rankingu Perły Samorządu. Również w kategorii Gmina wiejska Gmina Iława nie miała konkurencji i zajęła I miejsce. Z okazji jubileuszu 10-lecia rankingu kapituła doceniła te samorządy, które były cały czas na topie. Gmina Iława otrzymała I miejsce w kategorii Gminy Wiejskie – Perły X-lecia.

Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Podczas kongresu zabrał głos wójt Harmaciński, który wziął udział w sesji na temat problemów polskich samorządów. Wśród wyróżnionych znaleźli się też przedstawiciele samorządów z Gdańska, Gdyni, Poznania, Łodzi, Krakowa i wielu innych. 


O wynikach rankingu decyduje niezależna kapituła, a sam udział w konkursie jest bezpłatny.


Więcej informacji TUTAJ.

Publikacja Urzędu Gminy w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMANamioty
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3192 sekundy