wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2022, 11:29 komentarzy 2
Radość w szatni.

Radość w szatni. (Fot. GKS Wikielec.)

Ekipa GKS-u Wikielec zapowiedziała walkę do samego końca o utrzymanie się w III-ligowym gronie i ten plan realizuje!

Wczoraj, w zaległym meczu 28. kolejki, "Gieksa" pokonała 1:0 Mamry Giżycko i wróciła do domu z cennym kompletem punktów.

Mecz 28. kolejki III ligi (zaległy)
Mamry Giżycko – GKS Wikielec 0:1 (0:1)
18 maja, w pierwotnym terminie (27 kwietnia) odwołany

Bramka:

0:1 - Paweł Grzybowski (24’)

To była rywalizacja drużyn ze strefy spadkowej - ani Mamry Giżycko, ani GKS Wikielec nie mogą być pewni swojej III-ligowej przyszłości. Wczorajszy mecz przybliżył do osiągnięcia celu w postaci utrzymania "Gieksę". Jedyna w tym meczu bramka, na wagę zwycięstwa, padła w 24. minucie, a wynik ustalił na korzyść GKS-u Paweł Grzybowski. Zawodnik wykorzystał celne dośrodkowanie w pole karne i oddał strzał głową, pokonując bramkarza drużyny gospodarzy. W ten sposób GKS zrewanżował się klubowi z Giżycka za porażkę z jesieni - wówczas to rywale byli górą, wygrywając 2:1. - Wracamy do domu z podniesionymi głowami - podsumował klub z gminy Iława.

Obecnie, po 30 rozegranych meczach, GKS Wikielec znajduje się w strefie spadkowej III ligi, na 17. miejscu, z dorobkiem 30 punktów. W kolejnym meczu, 21 maja, zespół zagra na wyjeździe z Legionovią Legionowo - liderem rozgrywek.

GKS Wikielec: Wąsowski - Lukianczuk, Grzybowski, Kacperek, M. Jajkowski, Żukowski, Kopacz, Jankowski, Kentaro, Otręba, Visnakovs. Rezerwa: Rutkowski, Rykaczewski, Błaszak, Rosoliński, Górski Kujawa, Rytelewski.

Poniżej zapis wideo całego meczu. Bramka padła w 24. minucie spotkania; aby ją zobaczyć na poniższym nagraniu, oglądajcie od 8. minuty.