wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 maja 2022, 17:19 komentarzy 8
Na zdjęciu mecz Jeziorak Iława - Concordia Elbląg z rundy jesiennej.

Na zdjęciu mecz Jeziorak Iława - Concordia Elbląg z rundy jesiennej. (Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Potyczka na szczycie IV ligi. Jeziorak Iława, przed tym spotkaniem trzecia ekipa w tej klasie, na wyjeździe rywalizował dzisiaj z liderem rozgrywek, Concordią Elbląg.

Jesienią zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1. Dzisiaj obie drużyny grały o zwycięstwo.

26. kolejka forBET IV ligi
Concordia Elbląg - Jeziorak Iława 4:1 (2-0)
1:0 - Łukasz Kopka (32')
2:0 - Mateusz Szmydt (42')
2:1 - Tomasz Wacławski (51')
3:1 - Mateusz Szmydt (58')
4:1 - Mariusz Pelc (71')

Do przerwy, pomimo dobrej, aktywnej gry, Jeziorak przegrywał już 0:2. Wynik spotkania otworzył w 32. minucie Łukasz Kopka, a rezultat pierwszej części spotkania ustalił na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Mateusz Szmydt.

Niezrażony tym Jeziorak nadal szukał swoich szans strzeleckich. Efektem tego była bramka z 51. minuty autorstwa Tomasza Wacławskiego. Niestety, bramkostrzelna i jednocześnie dobrze się broniąca Concordia odpowiedziała kolejnymi trafieniami. Najpierw swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Mateusz Szmydt, a Mariusz Pelc strzelił na 4:1. "Konsekwentnie idziemy po swoje!", komentowała Concordia, która ostatecznie wygrała dziś z Jeziorakiem 4:1.

Ciekawostką jest, że dzisiejszy mecz - zgodnie z oryginalnym terminarzem - powinien odbyć się w Iławie. Jesienią to Concordia zwróciła się do Jezioraka z prośbą o przeniesienie tego spotkania nad Jeziorak, aby uniknąć nakładanej przez miasto opłaty w wysokości 3 tysięcy złotych za każdy mecz rozgrywany na ul. Krakusa. Jeziorak na to przystał. Teraz klub z ulicy Sienkiewicza chciał rozegrania spotkania w Iławie. Niestety, jak poinformował, od elbląskiego klubu, pomimo wielu prób nawiązania kontaktu, nie otrzymał w tej sprawie żadnej odpowiedzi.

Jeziorak Iława: Włodarczyk - Zalewski, Kwiatkowski, Bartkowski, Galas, Leszczenko, Wacławski, Sedlewski, Piórkowski,  Czarnota, Sagan. Rezerwa: Ciura, Kłosowski, Burzyński, Kressin, Deredas, Banaszek, Nastaj.

Za tydzień, 28 maja, Jeziorak zagra na wyjeździe z Granicą Kętrzyn.