REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Miejski samorząd planuje rozszerzyć ulgę na bilety Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie tak, aby objęła ona pasażerów posiadających orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności. Obecnie na taką ulgę mogą liczyć tylko osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym.

Jak czytamy w uzasadnieniu do przygotowanej uchwały, taka ulga to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. Tam też znajdujemy szczegóły:

Projekt uchwały zakłada wprowadzenie przejazdów ulgowych dla osób posiadających orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności w związku z naruszoną sprawnością narządu ruchu, z chorobami neurologicznymi lub uszkodzeniem narządu słuchu. Dotychczas ulga w tym zakresie dotyczyła tylko osób z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Wpłynęły już opinie związkowców. Pozytywne opinie przekazali Waldemar Kalisz - w imieniu NSZZ "Solidarność" i Leszek Jankowski - w imieniu OPZZ. Teraz pora na zajęcie stanowiska przez radnych, którzy będą głosować w tej sprawie na sesji w dniu 30 maja. Jeśli i oni dadzą "zielone światło", to nowa ulga wejdzie w życie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8375 sekundy