REKLAMAOrange
REKLAMAprofi

(Fot. UG w Iławie.)

„Rodzina z wartościami to silna rodzina” - pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody Dni Rodziny. 22 maja na terenie boiska szkolnego w Gałdowie licznie pojawili się mieszkańcy Gałdowa oraz goście.

Gminne obchody Dni Rodziny w Gałdowie.

Ilość zdjęć 63

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą. Później uroczystość była kontynuowana na scenie na boisku szkolnym, gdzie głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał mieszkańców Gałdowa oraz gości. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia: Dyrektor SP w Gałdowie Anna Lewandowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski.

Po części oficjalnej na scenie zagościli artyści. Na początku publiczności zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy przedstawili atrakcyjny program muzyczno-taneczny. Odbył się pokaz mody ekologicznej oraz pokaz „Awangarda” Aleksandry Lewandowskiej. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczny i literacki. Wśród występujących artystów nie zabrakło zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, a gwiazdą wieczoru był Jacek Dymek, który zaprezentował szlagiery Elvisa Presleya, Krzysztofa Krawczyka i innych.

Podczas obchodów odbył się również pokaz strażacki zorganizowany przez OSP Susz. Były też kiełbaski z ogniska, pyszna grochówka, stoisko KGW Gałdowo i wspaniałe ciasta przygotowane przez panie ze Szkoły Podstawowej z Gałdowa.

Organizatorami niedzielnej uroczystości byli: Wójt Gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, GOPS w Iławie, PWD, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo. Obsługę medyczną zapewnił iławski oddział PCK.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.8252 sekundy