REKLAMAYasumi
REKLAMAincome
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2022, 11:04 komentarzy 13

(Fot. Info Iława.)

Iławianie, napotkani na Wyspie Młyńskiej pod koniec ubiegłego tygodnia, dziwili się, że dotąd nie naprawiono miejskiego wodotrysku, znajdującego się pomiędzy pergolami, przy wejściu na reprezentacyjny plac nad Iławką. Przypomnijmy, od uszkodzenia fontanny, zniszczonej 18 marca, minęły już ponad dwa miesiące. 

O termin przeprowadzenia prac i ich koszt zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Iławie.


Na nasze pytania odpowiedział, w imieniu ratusza, Grzegorz Frąckowiak, podinspektor w Wydziale Utrzymania Mienia Komunalnego.


Od zapadnięcia się fontanny, w wyniku najechania na nią pojazdu, minęły już dwa miesiące. Dlaczego dotąd jej nie naprawiono?

Przed rozpoczęciem prac związanych z naprawą fontanny konieczne było przeprowadzenie oględzin i wyceny uszkodzeń przez ubezpieczyciela sprawcy, a także przez przedstawiciela firmy, która wykona naprawę. Podpisanie umowy z wykonawcą wiązało się z kolei z koniecznością zabezpieczenia w budżecie miasta środków na sfinansowanie tych prac.

Kiedy jest planowane przeprowadzenie tej naprawy?

Prace związane z naprawą fontanny rozpoczęły się 19.05.2022 r.

Ile wyniesie wartość tych prac, z jakich środków zostanie to pokryte?

Wykonawca oszacował koszt naprawy na kwotę 135.300,00 zł. Sprawa została oczywiście zgłoszona do ubezpieczalni w celu pokrycia kosztów z OC sprawcy zdarzenia.

Przypomnijmy, że 18 marca fontanna zapadła się po tym, jak najechał na nią pojazd firmy odpowiadającej za pielęgnację nasadzeń.

Tekst i zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~podatnik 13 ponad rok temuocena: 67% 

  ;;;; pinindzy ratusz njma ;;; bo sie kredyt kredytem splaca no i troche trzeba miec do rzadzenia pod skorupa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to chyba jakiś dobry szacownik 12 ponad rok temuocena: 100% 

  """ Wykonawca oszacował koszt naprawy na kwotę 135.300,00 zł.""" a ile kosztowała nowa fontanna ?może taniej będzie postawić dwie nowe fontanny , niż naprawiać niewielką dziurę .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiek 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Masz rację, nowa fontanna może kosztować mniej. Ale to i tak będzie pokryte z ubezpieczenia tylko ubezpieczyciel sprawdzi czy kwota jest zasadna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rencista 10 ponad rok temuocena: 82% 

  Burmistrza i jego ekipę wszystko przerasta. Nawet zepsuta fontanna

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 9 ponad rok temuocena: 67% 

  Co racja to racja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rad 8 ponad rok temuocena: 94% 

  " Podpisanie umowy z wykonawcą wiązało się z kolei z koniecznością zabezpieczenia w budżecie miasta środków na sfinansowanie tych prac." Jakie zabezpieczenie środków??? skoro naprawa ma być z OC sprawcy. Kwota naprawy jak za nową za tyle można kupić kawalerkę z łazienką i bieżącą wodą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~po 5 dniach naprawy... 7 ponad rok temuocena: 95% 

  Czy załączona dziś (24 maja) fotografia pokazuje stan "fontanny" po rzekomym rozpoczęciu 19 maja "prac naprawczych"? Bo efekty tych prac wyglądają dość ciekawie. A może władze miejskie w ramach "prac naprawczych" chcą odczekać aż reszta widocznych płyt sama się zawali? Wtedy z fontanny powstanie naturalna sadzawka. Można by ją następnie zarybić, wpuścić żaby, itp. I w ten sposób powstałby obiekt rekreacyjny dla wędkarzy. Mogliby tam przesiadywać i nostalgicznie wpatrywać w sąsiednie ruiny młyna. A kto chciałby te ruiny jeszcze zobaczyć w prawie pełnej krasie, to powinien się pośpieszyć, ponieważ już niedługo całkowicie zarosną krzakami. A następnie podobnymi krzakami być może zarośnie sam...ratusz, który swym stanem coraz bardziej zaczyna przypominać wspomniany iławski zabytek nad Iławką. PS. Nie jestem fachowcem, ale czy ponowne umieszczenie na miejscu kilku brakujących płyt i zaklajstrowanie ich ok. kilogramem cementu naprawdę dziś kosztuje aż 135,3 tys. zł? To ci dopiero interes..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 6 ponad rok temuocena: 94% 

  To w końcu"My" płacimy, czy ubezpieczyciel?!?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Ile ?????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 4 ponad rok temuocena: 83% 

  Ta dziura, to jeszcze nie wielkie zagrożenie. Popatrzcie na tę wierzbę uznaną jako Pomnik Przyrody, to zobaczycie, że jej konary są suche i należy je szybko wyciąć, by nie złamały się i kogoś nie zabiły. Idzcie i popatrzcie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zuzanna 3 ponad rok temuocena: 41% 

  Studzienka będzie naprawiona, ale Spoldzielnia Mieszkaniowa Praca wyłączyła ogrzewanie na noc pomimo paskudnej pogody a czynsz od czerwca-znowu idzie mocno w górę. Panie Prezesie proszę włączyć ogrzewanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oszczędny 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Ogrzewanie powinno być wyłączone już od początku maja. Zimno ci to dogrzej się elektrykiem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prezes 1 ponad rok temuocena: 86% 

  Zuza u mnie w apartamencie jest cieplo.Chodz to sie ogrzejesz;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4304 sekundy