REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 maja 2022, 10:14 komentarzy 14

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Rok szkolny powoli ma się już ku końcowi, wkrótce lato i wakacje 2022. Nic dziwnego, że przygotowania do letnich koncertów idą pełną parą. Ostatnio poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące jednej z regularnych, a dla niektórych wręcz flagowych imprez Iławy - "Szant nad Jeziorakiem".

Muzyczne spotkanie z piosenką żeglarską w tym roku odbędzie się na miejskiej plaży przy ulicy Kajki ("dzikiej"), a nie w amfiteatrze. Będzie to wymagało dodatkowych środków.

Można powiedzieć, że szanty wracają na "dziką" - taki koncert już odbył się w tym miejscu w 2018 roku. Najczęściej jednak żeglarska piosenka rozbrzmiewała w amfiteatrze.

O zmianie dyskutowali iławscy radni, bo okazało się, że koszty wzniesienia sceny na "dzikiej" wymagają zwiększenia miejskiej dotacji dla Iławskiego Centrum Kultury. Obecnie procedowana jest zmiana w miejskim budżecie polegająca na przekazaniu ICK dodatkowych 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem na imprezę szantową oraz dodatkowe atrakcje podczas Dni Iławy.

Żeglarski piknik z szantami nad Jeziorakiem jest zaplanowany na sobotę, 6 sierpnia.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. Archiwum własne.

REKLAMAPS QUALITY

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Obiektywny 14 4 miesiące temuocena: 63% 

  To po co jest ten amfiteatr??? Nie dość że trzeba będzie wydać na tymczasową scenę kasę to jeszcze kawał drogi trzeba iść na dziką plaże. Za te pieniądze można by było wyremontować ławki i pomalować ściany wokół w/w obiektu. Ręce opadają Panie i panowie rządzący w tym mieście. Niech wraca Zylinski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 13 4 miesiące temuocena: 67% 

  Amfiteatr to totalna porażka i oprawa kulinarna imprez w amfiteatrze to już w ogóle średniowiecze. Szkoda gadać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorota 12 4 miesiące temuocena: 55% 

  Gdzie te oszczędności? Taki burmistrz miał być gospodarny, tak ze wszystkiego rozliczał Pana Żylińskiego. Strasznie żałuję, że głosowałam na obecnego burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gospodarskie podejście 11 4 miesiące temuocena: 100% 

  To może pod dachem sceny amfiteatru ICK mogłoby zorganizować np. hodowlę pieczarek? Przecież tam i tak od dawna nic się nie dzieje. A tak przynajmniej tzw. amfiteatr do czegoś by się przydał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 10 4 miesiące temuocena: 75% 

  Nieudolne zarządzanie instytucją.Tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fun 9 4 miesiące temuocena: 50% 

  Jak to wychodzą z amfiteatru?Szanty przez kilka lat odbywały się na plaży za poprzedniej dyrektorki.Ktoś tu faktycznie manipuluje informacją.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zofija 8 4 miesiące temuocena: 69% 

  No tak.... znowu impreza dla wybranych....dlaczego nie wykorzystuje sie amfiteatru na 100 %, ludzie starsi i nie tylko chetnie posluchaliby muzyki zeglarskiej a i mlodsi sluchacze moze nabrali by w przyszlosci ochoty na te uprawianie tego sportu... Ale u nas jak zawsze ... co dobre to do likwidacji. Nie kazdy ma jacht aby sobie podplynac i posluchac dobrej piosenki zeglarskiej.. po co ???? Ynowu impreza dla waskiej grupy sluchaczy no i oczywiscie dodatkowe koszty.!!!! A teraz amfiteatr powinniscie przeniesc gdzies na obrzeza Ilawy bo po co ma szpecic widok na Maly Jeziorak.. WSTYD Panie i Panowie radni..!!!!!!!!!! Jak widac w Ilawie jest silne lobby zeglarskie chyba z p. Burmistrzem na czele, ktory praktycznie nie ma nic do powiedzenia w organizowaniu imprez dla szarych mieszkancow Ilawy. !!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~098 7 4 miesiące temu

  Z amfiteatru do dzikiej jest (i po tym wpisie chyba trzeba powiedzieć, że "aż") 1,7 km. To dla mieszczucha świetna okazja na zrobienie spacerku "dla zdrowotności". Nie przesadzajcie z tą odległością...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 6 4 miesiące temuocena: 75% 

  A daleko ci by przejść się na dziką?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GRZ 5 4 miesiące temuocena: 64% 

  Szanty zawsze powinny być na plaży dzikiej, wtedy ma to sens. Można podpłynąć żaglówką, rozłożyć koc itp. Wreszcie ktoś idzie po rozum do głowy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~widz pieszy 4 4 miesiące temuocena: 86% 

  Masz całkowitą rację. To oczywiste, że ogromna większość widzów gromadzacych się w ścisku na pastwisku nad tej plaży dysponuje żaglówkami i jachtami. Niektórzy nawet dalekomorskimi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żeglarz 3 4 miesiące temuocena: 57% 

  Przed kadencją Kopaczewskiego Szanty odbywały się na plaży,potem zmieniono miejsce,więc proszę nie manipulować informacją.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 2 4 miesiące temuocena: 92% 

  Mamy tu przypadek niegospodarności dyrektora ICK. Na co ICK wydało pieniądze,że trzeba w połowie roku przesunąć dodatkowe 50 tys. z kasy miasta.Gdzie oszczędności z etatów pracowników,którzy odeszli?Dlaczego zrezygnowała z pracy główna księgowa?Może tymi tematami się zajmą radni miejscy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radny miejski PO 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  "Kibicuję i będę uważnie się przyglądał..."

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4047 sekundy