REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 maja 2022, 10:16 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe.)

To będzie trzeci spacer po iławskich ulicach organizowany w ramach nowej „Historii jednej ulicy”. Tym razem iławianie, wspólnie z radnymi miejskimi i miłośnikami Iławy Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim, wybiorą się na spacer ulicami osiedla Gajerek.

Niedzielna wycieczka odbędzie się w ramach nowego cyklu edukacyjnych wypraw po mieście, będących kontynuacją popularnej serii spacerów, organizowanych w Iławie w latach 2015-2019. Dla iławian będzie to kolejna okazja, by wzbogacić swoją wiedzę o mieście.

– Podczas niedzielnego spaceru opowiemy iławianom, skąd wzięła się nazwa Gajerka, odpowiemy też na pytanie, kiedy, dlaczego i kto rozpoczął budowę osiedla – mówi Michał Młotek.

Uczestnicy niedzielnej wyprawy będą mogli zapoznać się ponadto z przedwojennymi planami ulic osiedla Gajerek, na których widnieją nazwiska właścicieli poszczególnych budynków. Co ciekawe, przeważają wśród nich polskie nazwiska. Opowieści Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego uzupełnią też zdjęcia dokumentujące powstawanie osiedla.

Spacer rozpocznie się w niedzielę 29 maja o godz. 15:00 przed Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Wiejskiej 2d, a zakończy się przy Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie przy ulicy Chełmińskiej 1. Potrwa około jednej godziny.

IMI/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Oburzony 2 2 miesiące temuocena: 43% 

    To zapraszam koniecznie na ul. Gdańską! Po jednej stronie utwardzony chodnik a po drugie albo chaszcze albo step. Radny Młotek może będzie miał coś do powiedzenia w tym temacie? 77 lat po wojnie, wstyd dla władz miasta!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~lola 1 2 miesiące temuocena: 57% 

    Nie wolno krytykować p.r. - on tyle daje z siebie - wiadukt, kolejka wyspę, światowej sławy inkubator, muzeum ehhh.... po prostu brawo, brawo.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6143 sekundy