REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Smocza Reprezentacja Iławy, złożona z przedstawicieli Iławskich Smoków Jezioraka i Drakens Iława, reprezentowała nasze miasto na zawodach inaugurujących nowy sezon smoczych łodzi. To pierwszy w historii, ale najprawdopodobniej nie ostatni taki wspólny start miłośników tego sportu z dwóch różnych iławskich osad.

W miniony weekend oficjalnie rozpoczął się nowy sezon smoczych łodzi. Po nieudanej inauguracji sezonu w Malborku, do której nie dopuściła pogoda, przyszła kolej na XIV Chełmińskie Regaty Łodzi Smoczych, które rozgrywane były na jeziorze Starogrodzkim w Chełmnie. I tym razem pogoda odgrywała pierwszoplanową rolę i zarówno organizatorzy, jak i zawodnicy musieli się do tego dostosować. W trudnych warunkach, przy silnie wiejącym wietrze i opadach deszczu do rywalizacji przystąpiło 17 smoczych osad z całej Polski. Iławę reprezentowała osada Smocza Reprezentacja Iławy złożona z zawodników Iławskich Smoków Jezioraka oraz Drakens Iława. 

- Można powiedzieć, że była to historyczna chwila - relacjonuje Arkadiusz Grabiński, zawodnik ISJ. - Po raz pierwszy wystawiliśmy wspólną drużynę reprezentującą Iławę. Na zawodach wszystko nam zagrało, jak trzeba. Zabrakło trochę szczęścia do tego, żeby osiągnąć lepsze wyniki. Myślę, że w przyszłości wystawimy jeszcze wspólną drużynę.

Zapytany o wspólny start Michał Lenckowski, zawodnik Drakens Iława, dodaje:

Faktycznie pogoda w tym dniu oraz inne przeciwności losu nie pozwoliły osiągnąć wyższego miejsca, co nie zmienia faktu, że jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu. Pod względem sportowym nie można naszej wspólnej ekipie absolutnie niczego zarzucić. W takim składzie śmiało można sięgać po najwyższe trofea, co - mam nadzieję - prędzej czy później udowodnimy.

Wyniki sobotnich regat

KATEGORIA: SPORT 200 M
1. Gdańskie Lwy.
2. MRKS Gdańsk.
3. Stiegelmeyer. 
.....
6. Smocza Reprezentacja Iławy.
  
KATEGORIA: OPEN 1000 M – MEMORIAŁ DANIELA BRYDY
1. Gdańskie Lwy.
2. Stiegelmeyer.
3. DRAGON Chełmno.
.....
6. Smocza Reprezentacja Iławy.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4462 sekundy