REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2022, 10:30 komentarzy 1

(Fot. archiwum organizatora.)

"Iława była ukochanym miejscem Steda. Edward Stachura, dla przyjaciół Sted, pierwszy raz przyjechał do miasta nad Jeziorakiem w kwietniu 1976 roku. Zakochał się w pejzażu ziemi iławskiej. Mógł po okolicy wędrować całymi dniami, nie wychodząc z lasu, a jednocześnie nie tracąc z oczu jeziora" - tak można przeczytać w artykule olsztyńskiej Gazety Wyborczej o związkach poety, prozaika, pieśniarza i tłumacza z naszymi stronami. 

Zmarły 24 lipca 1979 w Warszawie śmiercią tragiczną, samobójczą, Edward Stachura jest u nas wciąż pamiętany. Wyrazem tego jest kilka imprez dedykowanych popularyzacji jego twórczości. 

Jedną z nich jest Stachuriada, na którą rokrocznie zaprasza do Siemian Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Najbliższa edycja wydarzenia już w ten piątek, 3 czerwca, początek w letniej czytelni o godzinie 18:00. W programie: koncert Kuby i Melanii, film i prezentacja sylwetki artystycznej Stachury i poetycko-muzyczny jam session przy ognisku z kiełbaskami. Wszystko pod hasłem "Dotknę cię słowem i muzyką".

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Jan 1 3 miesiące temuocena: 100% 

    Zdaje się ,że już nie ma między nami tych ,którzy Steda w Iławie pamiętają . Ale niektórzy z nich zostawili pisemne świadectwa ... może warto po nie wyciągnąć rękę .

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4035 sekundy