REKLAMAgolebi dwor2
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2022, 12:19 komentarzy 7
Ten budynek Zespołu Szkół w Suszu zostanie rozbudowany o Dom dla Dzieci - drugą taką, po Kisielicach, placówkę Powiatu Iławskiego.

Ten budynek Zespołu Szkół w Suszu zostanie rozbudowany o Dom dla Dzieci - drugą taką, po Kisielicach, placówkę Powiatu Iławskiego. (Fot. Google Maps.)

Jeden już funkcjonuje w Kisielicach, kolejny samorząd Powiatu Iławskiego stworzy w Suszu - są postępy w sprawie drugiego domu dla dzieci w naszym powiecie.

Jak przekonywali przedstawiciele powiatowego samorządu, takie inwestycje są niezbędne, bo dzieci decyzją sądu umieszczanych w pieczy zastępczej jest dużo. Dzięki lokalnym ośrodkom pozostają one bliżej domów rodzinnych i dotychczasowego środowiska. Jest to też tańsze rozwiązanie niż wysyłanie dzieci do domów w innych częściach regionu czy nawet kraju.

Powiatowy dom dla dzieci w Suszu jest coraz bliżej - procedura przetargowa już dobiega końca. Jak się okazało, jedyną ofertę, opiewającą na 8 mln 167 tys. 200 zł, w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych złożyło Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ASBUD z gminy Grodziczno. Co prawda samorząd Powiatu Iławskiego zarezerwował na ten cel mniej, 5,9 mln zł, ale - jak się dowiedzieliśmy - podejmie kroki w kierunku zwiększenia finansowania planowanej inwestycji tak, by była możliwa jej realizacja. Pomogą pieniądze z "Polskiego ładu" - przypomnijmy, że powiat pozyskał na ten cel dotację z rządowego funduszu w wysokości 5 mln zł. 

Istniejący budynek szkoły zostanie rozbudowany, przejdzie też termomodernizację wraz z wymianą źródła ogrzewania i montażem odnawialnych źródeł energii. Nowo projektowany dom dziecka o powierzchni użytkowej około 500 m2, przeznaczony dla 14 podopiecznych, będzie połączony z istniejącym budynkiem oświatowym. Teren będzie zagospodarowany na cele rekreacyjno-sportowe. Przyjmuje się, że w domu zostanie zatrudnionych 5 osób. Budynek zespołu szkół nadal będzie mógł być wykorzystywany do celów edukacyjnych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAprofi

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Maria Ferenc 7 ponad rok temu

  Piękna sprawa. Gratuluję pomysłu na potrzebny obiekt. Dzieci są najważniejsze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Bardzo dobra decyzja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Orzeł 5 ponad rok temuocena: 83% 

  A żłobek w Iławie kiedy powstanie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~duze dziecko 4 ponad rok temuocena: 44% 

  prawie 36 m2 na glowe. fajnie. przyjmiecie mnie?35 lat bez nalogow. zachowuje sie jak dziecko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawy 3 ponad rok temuocena: 9% 

  Sąsiedzi z budynku obok bardzo nieciekawi. Depresji można dostać od samego patrzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawy 2 ponad rok temuocena: 75% 

  Dziękuję Mario. Rozwniez zdrowia życzę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 1 ponad rok temuocena: 77% 

  To nie patrz! Nigdy nie wiadomo, co ci życie przyniesie... Oby wszyscy byli zdrowi w twojej rodzinie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4668 sekundy