REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2022, 09:10 komentarzy 5

(Fot. Archiwum prywatne.)

Trochę talentu, odrobina szczęścia i… 90% ciężkiej pracy – oto cała tajemnica sukcesu duetu fortepianowego AGNE – obecnie już absolwentek klasy fortepianu Marii Artiemiew z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda w Iławie.

Agata Bernaciak i Nell Obrębska 2-krotnie zdobyły tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku, uzyskując II nagrody.

Jednakże największe osiągnięcia miały miejsce w latach 2020-2021 w Międzynarodowym Festiwalu Talentów GLORIA ARTIS w Austrii. Konkursy odbywały się online, nagrania były niesamowicie wyczerpujące i czasochłonne, jednak przyniosły wspaniałe rezultaty: Agata Bernaciak (solo) – wyróżnienie, Nell Obrębska (solo) – II nagroda, natomiast duet AGNE zdobył I nagrodę, nagrodę specjalną za ogromny potencjał artystyczny i zaszczytne zaproszenie na koncert laureatów do światowej stolicy muzyki, jaką jest Wiedeń.

Z powodu pandemii koncerty odbyły się dopiero w maju 2022 r. Ponieważ iławską PSM dziewczynki ukończyły w czerwcu 2021 roku – trzeba było pracować jeszcze wiele miesięcy, żeby nie stracić formy i udowodnić „na żywo” w Wiedniu zasłużoną I nagrodę.

Duet AGNE (Agata i Nell) stanął na wysokości zadania: nie tylko godnie reprezentował Iławę i nauczyciela Marię Artiemiew, ale był naprawdę świetną wizytówką naszego kraju w Austrii.

- To wielki sukces i zaszczyt występować w tak doborowym towarzystwie podczas Festiwalu Talentów GLORIA ARTIS, gdzie zaprezentowali się młodzi wykonawcy na najwyższym światowym poziomie artystycznym. Nasz duet znalazł się w czołówce laureatów z Korei Południowej, USA, Australii, Japonii, Rumunii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Izraela, Austrii i Polski! - mówi Maria Artiemiew.

Nauczycielka dziękuje Państwowej Szkole Muzycznej w Iławie za udostępnianie klas w celu odbywania systematycznych zajęć duetu, a także za umożliwianie absolwentkom występów przed publicznością. 

- Szczególne podziękowanie składamy bardzo zaangażowanym rodzicom Nell i Agaty, którzy wspierali swoje córki nie tylko w ciągu 6-letniej nauki w szkole muzycznej, ale zwłaszcza po zakończeniu edukacji. To oni stali się głównym sponsorem wyjazdu do Wiednia, gdyż szkoła muzyczna nie mogła partycypować w kosztach podróży swoich absolwentek - dodaje nauczycielka.

Pobyt w Wiedniu był niepowtarzalnym przeżyciem dla Agaty i Nell oraz ich rodziców, a także dla nauczyciela – Marii Artiemiew. Poznanie wspaniałych i przyjaznych ludzi, nowe znajomości w różnych częściach świata, piękne miejsca, które warto zobaczyć… Tych wspomnień nikt i nic nie jest w stanie zniszczyć.

- Dlatego warto było ciężko pracować, żeby móc przeżyć takie chwile - podsumowuje M. Artiemiew. - Muzyka naprawdę łączy i uwrażliwia, bo, jak mawiał Jimmy Page, „muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie”. 

MA/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

REKLAMAPS QUALITY

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ewa 5 3 miesiące temu

  Brawo! Ukłony w stronę pani Marii i Dziewczyn!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ta sama ja 4 3 miesiące temu

  Brawo dziewczyny! Ogromne gratulacje. Jesteście piękną wizytówką naszego miasta :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 3 miesiące temu

  Wielka sztuka - wejście na jej poziom to koszty rodziców wielkie, ale warte...Podobnie w tenisie jest to samo, jak u Świątek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Gratulacje dla dziewczynek pani Marii!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dora 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Gratulacje !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7181 sekundy