REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2022, 10:30 komentarzy 1

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Biblioteka w Ławicach, działająca w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, może się poszczycić wyróżnieniem w 14. edycji ogólnopolskiego konkursu "Mistrz Promocji Czytelnictwa", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Wyróżnienie bibliotekarka Bogumiła Siwakowska odebrała 27 maja podczas uroczystości na Targach Książki w Warszawie. Jak podkreśla, dotyczy roku, który także dla bibliotek i bibliotekarzy był trudny.

- Był to rok wciąż trwającej epidemii, która bardzo zredukowała i ograniczyła bezpośredni kontakt z użytkownikami bibliotek. Pomimo zaistniałej sytuacji biblioteki starały się w dalszym ciągu utrzymać kontakt z czytelnikami, przenosząc działalność online, a po częściowym zniesieniu ograniczeń przygotowały program w bezpiecznej przestrzeni rzeczywistej - mówi B. Siwakowska, dodając, że wyróżnienie nie byłoby możliwe bez całorocznego wsparcia przyjaciół biblioteki i samych czytelników.

Biblioteka w Ławicach dziękuje za bezinteresowną pomoc następującym osobom i instytucjom: Stowarzyszenie Projekt Kozianka, Stowarzyszenie W Kręgu, szkoły podstawowe w Gromotach i Rudzienicach, Agroturystka Skansen Pomezania w Kałdunach, Klub Seniora z Ławic, Uniwersytet III Wieku z Iławy - Salonik Poetycki, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie, OSP Ławice, pani radna Izabela Kurek, sołtys Ławic pan Jerzy Olek i rada sołecka wsi, pan Krzysztof Plewako-Szczerbiński - aktor Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, pani dyrektor Grażyna Piękos (Gminny Ośrodek Kultury w  Lasecznie).

- Jest też szczególna grupa, której bardzo pragnę podziękować - dodaje Bogumiła Siwakowska. - Są to najmłodsi nasi czytelnicy: Zosia i Hania Łapacz, Aleks i Lena Zawadzcy, Szymek Laskowski, Ignaś Grochowiecki, Julka i Michał Olek, Oliwier Klach, Karol i Filip Wiśniewscy, Alicja Fryc, Helenka Zawadzka, Hanna i Paulina Nadolskie, Krystian Tylka, Natalia Pietrzak, Agatka Kopiczyńska, Tymek Klach, Alicja i Agnieszka Mroczyńskie, Alicja i Adam Kastrau, Kacper i Jakub Szymańscy i Agatka Kozłowska. Dziękuję za pomoc rodzicom dzieci, dzięki którym biblioteka mogła organizować wspólne akcje online. Biblioteka była miejscem, pomimo ograniczonej działalności, w którym każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie: online lub w bezpośrednim uczestnictwie. To jest nasz wspólny sukces. Za wspólne chwile radości, a także wzruszeń jeszcze raz bardzo dziękuję!

Nadesłane/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~J. 1 3 miesiące temu

    Gratuluję, Pani Bogusiu.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4178 sekundy