REKLAMAPracownia
REKLAMAZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 czerwca 2022, 12:23 komentarzy 8

(Fot. Info Iława.)

Zbiorową wystawę malarstwa, rękodzieła i biżuterii otworzyło w piątek dziewięcioro artystów z iławskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego SART.


Na przygotowaną ekspozycję składają się prace Edwarda Baranowskiego, Sylwii Ciećko, Kamili Czarneckiej, Romana Jasiczka, Ewy Orlickiej-Wiśniewskiej, Barbary Paprockiej, Krystyny Pytlewskiej-Pająk, Maryli Plawgo i Barbary Ząbkiewicz. Wszyscy są twórcami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu. W wystawie współuczestniczą rękodzielnicy i - oprócz malarstwa - nie brakuje projektów biżuteryjnych, szydełkowych, haftu i krawiectwa artystycznego.


- Techniki malarskie są różne: akryl, olej, akwarela, a tematyka bardzo obszerna: kwiaty, pejzaże, portrety. W zasadzie każdy z artystów w swojej części wystawy przedstawia tematykę, w której aktualnie dobrze się czuje lub historię, którą chciałby opowiedzieć odbiorcom - mówi Małgorzata Szynal-Trzaskawka, prezes SART-u.

Wystawa będzie dostępna przez całe lato, aż do września. Galeria Twórców SART przy ul. Niepodległości 4 będzie w tym czasie dostępna dla odwiedzających codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) w godzinach 13-17. Co jakiś czas część ekspozycji będzie się zmieniać.

Tekst i zdjęcia: Info Iława.

Letnia wystawa w Galerii Twórców SART - oficjalnie otwarta.

Ilość zdjęć 27

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAskup złomu

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Koko 8 11 miesięcy temu

  Ja znów się pytom, gdzie jest Marek z kuźni talentów, no gdzie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a lulek? 7 11 miesięcy temuocena: 79% 

  A gdzie słynny ongiś w Iławie geniusz artystyczny lulek ze swymi dziełami Picassa i Dalego po 10 euro sztuka? Wystawianymi nawet dla radości gawiedzi w holu iławskiej galerii obok sklepów z ciuchami, butami, gaciami i nie tylko. I co z jego hostessami wielkimi aż po sufit? Czy lulek już wykopał swój luwr pod budynkiem iławskiego kina, tak jak kiedyś szumnie zapowiadał? A niektórzy spośród władz miasta (głównie spośród radnych miejskich płci damskiej) taki piali z zachwytu nad jego geniuszem. I zachęcali do sowitego finansowania go z kasy miasta. A gdzież on teraz biedaczyna?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J. 6 11 miesięcy temuocena: 81% 

  A ty sobie gęby Czesiem nie wycieraj.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bo co ? 5 11 miesięcy temuocena: 16% 

  bo co ? demokracja i wolność słowa !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krecik 4 11 miesięcy temuocena: 24% 

  "artyści" uwłaszczyli się na miejskim lokalu i prowadzą sklepik z tzw. rękodziełem pod przykryciem galerii. Ile płacą czynszu? Czy naprawdę zero złotych!?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co za krecia robota... 3 11 miesięcy temuocena: 95% 

  Nie bądź małostkowy. Przecież artyści zawsze cienko przędą. Niech sobie trochę dorobią na dłutka do drewna, farbki i sztalugi. A co mają tam sprzedawać? Nawozy dla rolników, węgiel groszek, papę dachową, cement w workach, albo świeżo skubane kurczaki, czy rąbankę wieprzową?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czesiu artysta znowu ? 2 11 miesięcy temuocena: 26% 

  przecież on kibicował również lulkowi , jak ten otwierał swój LUWR

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 1 11 miesięcy temuocena: 40% 

  Gdzie podział się rzeźbiarz Marek Kałuża - czyżby go nie uznawano w Iławie???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.4291 sekundy