REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 czerwca 2022, 11:17 komentarzy 3

(Fot. OSP Biskupiec.)

Kilkoro Czytelników zaniepokoiły nocne loty nad Iławą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Czy w mieście doszło do jakiegoś poważnego wypadku? - pytali. Odpowiadamy: nie; jak się okazało, te loty miały charakter szkoleniowy.

Trening umiejętności związanych ze sterowaniem śmigłowcem w warunkach nocnych odbył się w Iławie, ale nie tylko.

W naszym mieście przelatujący śmigłowiec słyszeli nocą z niedzieli na poniedziałek (z 5 na 6 czerwca) m.in. mieszkańcy osiedla Podleśnego i Gajerka. Załoga helikoptera pojawiła się także w gminie Biskupiec. Dokładnie o godzinie 22:35 w niedzielę dwa zastępy strażaków z biskupieckiej jednostki OSP zadysponowano na stadion w Bielicach, do zabezpieczenia lądowiska dla LPR.

- Strażacy ćwiczyli zabezpieczenie lądowiska, jak i sprowadzenie LPR bezpiecznie na ziemię w porze nocnej - podaje jednostka.

Także nocne loty nad Iławą miały charakter szkoleniowy, co potwierdziła w rozmowie z portalem Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Były to nocne loty nowo zatrudnionych pilotów - podała przedstawicielka LPR. - Lądowania miały miejsce m.in. w Iławie, Bielicach, Olsztynie i Działdowie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia i nagrania: nadesłane przez Czytelników oraz OSP Biskupiec.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~dramat z tym miastem.. 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  No i co, że latał? W tej iławie serio ludzie się aż tak nudzą, zeby od razu to gazet biegać bo śmigłowiec lata w nocy? A co ma robić pływać? Może jutro pobiegniecie bo ciężarówka przejechała przez centrum?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie wierze ze to ludzie piszą 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  To po prostu wiadomość admina żeby było coś ciekawego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czak noris kamienca 1 2 miesiące temuocena: 25% 

  w Kamieńcu też byli

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2646 sekundy