REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Fundacja Zamek Szymbark serdecznie zaprasza w niedzielę, 17 lipca 2022 r. na podzamcze zamku w Szymbarku. W tym roku Fundacja przygotowała dwa wydarzenia.

W ramach wydarzenia kulinarnego odbędzie się II edycja „Międzypokoleniowego Spotkania z Tradycją Warmii i Mazur - Kulinaria”. Już po raz kolejny zamek w Szymbarku będzie tętnił energią i dobrymi smakami regionalnych produktów. Uczestnicy spotkania będą mogli degustować wyroby lokalnych producentów. Nie zabraknie też artystów prezentujących ginące zawody, takie jak garncarstwo czy rzeźba, a gośćmi specjalnymi będą Batalion Lekkiej Piechoty z Morąga, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, a także Marek Kałuża z „Kuźni Talentów”.

Drugie wydarzenie, które odbędzie się również 17 lipca 2022 r. na podzamczu zamku w Szymbarku pt.  „Międzypokoleniowe Spotkanie z Kulturą Warmii i Mazur”, ma na celu promocję kultury regionu poprzez prezentację występów artystycznych zespołu folkowego i folklorystycznego, warsztatów tanecznych, warsztatów malarskich oraz naukę haftu warmińskiego. W programie przewidziane jest m.in. wspólne malowanie panoramy Pojezierza Iławskiego, spotkanie z autorką książeczki „W poszukiwaniu skarbów” oraz spotkanie z Dariuszem Paczkowskim, który zabierze uczestników w podróż historyczną po zamku w Szymbarku.

Zapraszamy! 

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3656 sekundy