REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 czerwca 2022, 12:58 komentarzy 20

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Nie działa fontanna, w bramkach parkingowych zabrakło biletów, a w lokomotywie - wody do prawidłowego działania instalacji dymotwórczej. Czytelnicy w ostatnim czasie zasypali portal zgłoszeniami o problemach na wciąż relatywnie nowym Placu Iławskich Kolejarzy.

Największe zainteresowanie budzi kwestia niedziałającej fontanny. To treść tylko jednego z kilku zgłoszeń Czytelników w tej sprawie:

Zastanawia mnie stan fontanny na Placu Iławskich Kolejarzy. Inwestycja kosztowna i dość nowa, a już pozbawiona największej atrakcji, czyli fontanny. Fontanna nie dość, że nie działa, to też zarasta i ogólnie niszczeje. Czym to jest spowodowane? 

Odpowiedzi na nasze pytania udzielił w imieniu Urzędu Miasta w Iławie Grzegorz Frąckowiak, podinspektor w Wydziale Utrzymania Mienia Komunalnego.

- Fontanna na Placu Iławskich Kolejarzy została uruchomiona 1 maja i po dwóch tygodniach uległa awarii. Awarii uległo urządzenie zasilające automatykę fontanny, które co kilka godzin wyłączało zasilanie sterownika odpowiadającego za pracę fontanny - przekazał urzędnik. - Zasilacz został zdemontowany przez wykonawcę fontanny i wysłany do producenta w celu naprawy. Naprawa zostanie wykonana w ramach gwarancji.

Inny zgłoszony portalowi w ostatnim czasie problem na Placu Iławskich Kolejarzy to brak możliwości skorzystania z parkingu krótkoterminowego przy dworcu. 

- Niedostępność była spowodowana brakiem biletów w bramkach parkingowych - wyjaśnił Grzegorz Frąckowiak. - W przypadku pojawienia się takiego komunikatu uprzejmie prosimy o bezpośrednie informowanie urzędu pod nr. tel. 89 649 01 01 lub 89 649 02 04 lub na skrzynkę mailową um@umilawa.pl.

I na tym nie koniec kłopotów, bo, jak zgłosili nam Czytelnicy, gdy odwiedzili Plac Iławskich Kolejarzy w poniedziałkowe południe, nie zadziałała instalacja dymotwórcza zrewitalizowanej lokomotywy. W urzędzie dowiedzieliśmy się, że w tym przypadku nie ma mowy o poważniejszej awarii, trzeba po prostu uzupełnić wodę.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Tola 20 17 dni temuocena: 100% 

  Może ktoś mi przypomni ile kosztowało TO cudo i gdzie jest siłownia plenerowa, która miała tam być zainstalowana?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wodzu 19 17 dni temuocena: 100% 

  Czytam i wniosek się nasuwa taki, że Wydział Bieżącego Utrzymania Miasta chyba nie działa na bieżąco i trzeba coś z tym zrobić...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tg 18 18 dni temuocena: 33% 

  Co na to burmistrz Iławy... No i domi...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czaskowski 17 18 dni temuocena: 50% 

  A toaleta tam działa?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trociny 16 18 dni temuocena: 19% 

  Benzyna po 8 zł, szalejąca inflacja. Piłka podana wprost pod nogi antyPiS. Nie ma bramkarza, tylko strzelać. Tymczasem kilku prominentnych działaczy @KO_Obywatelska w ostatnich dniach zabrało głos ...Jarosław Kaczyński musi mieć jakiś specjalny abonament tam na górze. Wymodlone.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaktus 15 18 dni temuocena: 79% 

  Drodzy Mieszkańcy Iławy już nie długo będzie można to wszystko odmienić przy kolejnych wyborach. Po co nagłaśniać takie sprawy wszyscy widzą co się dzieje w ostatnich latach w Iławie jak było przed obecnej władzy a jak jest teraz niech każdy mieszkaniec sam oceni i zagłosuje zgodnie z własnym sumieniem zamiast wylewać tu żale typu Są fontanny w Iławie ale brak sterownika,jest lokomotywa z parą ale brak wody ,są konkretne pieniądze na sponsorowanie Olsztyńskiej siatkówki ale brak na pokazanie dziur w drogach w Iławie,zarasta nas trawa ale brak komu ją ściąć,mamy piękny szpital z lotniskiem i ale brak oddziałów niedawno istniejących,ale za to będziemy mieć pięknego Lidla w miejscu najbardziej do tego przeznaczonym i tak można by wymieniać co źle nam jest?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 14 18 dni temuocena: 89% 

  Te najpoważniejsze zarzuty dotyczą starostwa. Trzeba pamiętać przy wyborach i w końcu zmienić tam ekipę. Tam rządzi ta sama grupa już wiele lat, a szpital jak funkcjonuje każdy widzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek 13 18 dni temuocena: 86% 

  W tym mieście jeden się stara robi buduje, drugi przychodzi i niszczy, nie dba o nic i krytykuje. Przecież UM nie ma kasy na nic, bieda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HANS 12 18 dni temuocena: 38% 

  Ptzy tej fontannie to leżą jaja dinozaura bo tak opatulone trawą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TAXI 3 11 18 dni temuocena: 74% 

  Parking.  Niedostępność była spowodowana brakiem biletów w bramkach parkingowych W przypadku pojawienia się takiego komunikatu uprzejmie prosimy o bezpośrednie informowanie urzędu. Czy gdy nie będzie biletów i poinformuję urząd to mam czekać aż dowiozą, absurd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~proste wyjście 10 18 dni temuocena: 64% 

  Tutaj przypomina mi się dowcipna scena z pewnego dawnego polskiego filmu. Bohater chce wejść na taras widokowy na terminalu lotniska na Okęciu, by z niego popatrzeć na samolot, którym odlatuje jego matka. Ale zatrzymuje go łańcuch, a na nim kartka - "Uwaga, taras zamknięty. Najbliższy dostępny taras widokowy znajduje się na lotnisku we Wrocławiu". Więc może na szlabanie przed parkingiem koło iławskiego dworca umieścić podobny napis "Uwaga, parking zamknięty, ponieważ do bramki nie włożyły się kartki. Najbliższy dostępny parking przed dworcem - w Ostródzie. A może także w Suszu". I wszystko gra...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 9 18 dni temuocena: 83% 

  Restauracja podwórka przed stacją kolejową to wielka chała. dobrze gościu pisze o wycięciu drzew. betonizacja miast, czy co?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~i po co to było? 8 18 dni temuocena: 78% 

  A trawa niech tam sobie rośnie. Nawet jak najwyżej. Przynajmniej jest na tej betonowej patelni choć drobną namiastką zieleni. I komu do jasnej ch... przeszkadzały rosnące tam kiedyś wysokie drzewa? Tak to jest jak nasze otoczenie chcą nam na siłę "upiększyć" betonozą zwykli tępi barbarzyńcy nienawidzący wszystkiego co trochę wyżej rośnie, daje cień i się zieleni oraz miłośnicy pił łańcuchowych. Wystarczyłoby kiedyś dbać o to, co tam było wcześniej. Przynajmniej byłoby dziś miło i zielono. A teraz takie głupie tłumaczenia - woda nie leci w fontannie, bo nie, ale może kiedyś poleci, biletów nie ma w bramkach, bo ich nie ma, ponieważ się do bramek nie włożyły, lokomotywa nie "dymi" bo woda się do niej złośliwie sama nie nalała... Jak tłumaczenia małego Jasia w przedszkolu. Ale od trawy wara. Niech przynajmniej ona się tam zieleni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tego niżej 7 18 dni temuocena: 50% 

  Tylko nie narób z podniecenia w portki...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~po to , żebyś się pytał 6 18 dni temuocena: 21% 

  autorem powyższego wpisu jest nasz znajomy 35-ty . ale dajmy mu spokój , bo zacznie się pluć i bez zastrzyku nie zaśnie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomi 5 19 dni temuocena: 88% 

  Wody zabrakło .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaq2 4 19 dni temuocena: 67% 

  Bo nikt nie chce za to płacić! Jest plac? Jest. Kasa poszła? Poszła. To czego jeszcze chcecie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Toaletowy 3 19 dni temuocena: 72% 

  Za Zylinskiego zrobiono, za Kopaczewskiego zepsuto :) a na poważnie to niezły wstyd żeby miasto nie dawało sobie rady z takimi drobiazgami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żabka 2 18 dni temuocena: 64% 

  a jak tam fontanna przy młynie? naprawa trwa już kilka miesięcy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nne5 1 19 dni temuocena: 50% 

  Za to drogi w mieście świetne. Buahahaha!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMANamioty
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5493 sekundy