ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 czerwca 2022, 10:42 komentarzy 2

(Zdjęcia: Urząd Gminy Lubawa.)

Powstał w latach 1904-1905 według projektu Ernsta Larrasa z Bydgoszczy i obejmuje obszar ponad 7,5 ha. Teraz doczeka się rewitalizacji, a wszystko także dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Mowa o zabytkowym parku w Fijewie (gmina Lubawa).

Część środków przyznanych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Gmina Lubawa przeznaczy na rewitalizację zabytkowego parku w Fijewie.

Urząd Gminy Lubawa przedstawił już zakres planowanych do wykonania prac:

W ramach zadania przeprowadzona zostanie wycinka drzew, przycinka sanitarna oraz prace pielęgnacyjne wraz z nasadzeniami, po uprzedniej inwentaryzacji konserwatorskiej. Ponadto wykonane zostaną ścieżki pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem, parking oraz mała architektura. W centrum parku przebudowane zostanie boisko sportowe wraz z nawodnieniem i oświetleniem oraz budynkiem zaplecza boiska.  W celu zapewnienia bezpieczeństwa w parku wykonany zostanie monitoring.

Koszt całej inwestycji został oszacowany na 3,9 mln zł. Z tego większość, 3,51 mln zł, będzie stanowić dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Gminy Lubawa.

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~C2 2 ponad rok temu

    Ciekawe kiedy zostanie przedstawiony plan zagospodarowania parku?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Lubawiak z Lubawy 1 ponad rok temuocena: 100% 

    tylko nie połóżcie tego tematu tak jak łazienek

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4917 sekundy