REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2022, 12:20

(Fot. Port Iława.)

W tym sezonie łącznie 5 wodnych zespołów ratownictwa medycznego będzie czuwało nad bezpieczeństwem żeglarzy i wodniaków na jeziorach w województwie warmińsko-mazurskim. Jeden z takich zespołów już rozpoczął pracę na akwenie Jezioraka, najdłuższego jeziora w kraju.

Służbę na wodzie ratownicy z iławskiego szpitala rozpoczęli 1 czerwca i będą ją pełnić całodobowo do końca września.

Bazą wodnej karetki jest Port Iława. Jak poinformowała ta powiatowa jednostka:

Bezpieczeństwo na najdłuższym jeziorze w Polsce jest priorytetem dla władz powiatu iławskiego. Zespół ratowników będzie dyżurował przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Życzymy naszym kolegom ratownikom spokojnej pracy, a żeglarzom bezpiecznego wypoczynku.

W całym regionie, jak co roku, Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomił 5 wodnych zespołów ratownictwa medycznego wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do monitorowania pacjentów i ratowania życia. Poza Iławą takie wodne karetki stacjonują na jeziorach w Giżycku, Kamieniu, Rynie i Harszu.

- W skład zespołów wchodzą minimum dwie osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych (ratownik i pielęgniarka systemu) oraz stermotorzysta - mówi Agnieszka Budziszewska z NFZ w Olsztynie. - Zespoły wodne udzielają świadczeń na akwenach wodnych i w razie konieczności transportują pacjenta do wskazanego miejsca przy brzegu, gdzie osoba poszkodowana przekazywana jest zespołom lądowym, a następnie przewożona do Izby Przyjęć lub Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Karetki będą nieść pomoc na wodzie do 30 września. W sprawie zgłoszenia zdarzenia nad wodą dzwonimy na numery alarmowe 112 lub 999. Pamiętajmy, żeby nie wzywać karetki do zdarzeń, które nie powodują nagłego zagrożenia dla zdrowia i życia.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. Port Iława.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3705 sekundy