REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2022, 12:16 komentarzy 9

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Wracamy do sprawy zawieszonej pracy oddziałów pediatrycznego i położniczego w Powiatowym Szpitalu w Iławie z komentarzem placówki.


7 czerwca informowaliśmy na infoilawa.pl o zawieszeniu na kolejny miesiąc pracy Oddziału Pediatrycznego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Neonatologicznym w części Położniczej z Pododdziałem Neonatologicznym Powiatowego Szpitala w Iławie. Dziś więcej informacji o sytuacji w placówce i komentarz szpitala.


  • Zawieszenie pracy Oddziału Pediatrycznego zostało przedłużone o kolejny miesiąc do 6 lipca 2022 r.
  • Zawieszenie pracy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Neonatologicznym w części Położniczej z Pododdziałem Neonatologicznym także zostało przedłużone o kolejny miesiąc - w tym przypadku do 7 lipca 2022 r. 

f

Żaneta Jończak, kierownik działu organizacyjnego szpitala, komentuje:

Podjęte w ostatnim czasie działania przez Zastępcę Dyrektora ds. Lecznictwa nie przyniosły oczekiwanych efektów w postaci nawiązania współpracy z lekarzami, którzy mogliby podjąć pracę w Oddziale Pediatrycznym i zabezpieczyć pracę w części położniczej i neonatologicznej. Personel lekarski, który wyraził chęć pracy, nie jest wystarczający, aby zapewnić funkcjonowanie oddziałów w systemie całodobowym. Niestety do chwili obecnej nie udało się również pozyskać lekarza, który obejmie funkcję ordynatora oddziału. Problem jest o tyle duży, że młodzi lekarze nie chcą podjąć się tak odpowiedzialnej funkcji, natomiast tych z doświadczeniem bardzo trudno jest przekonać do zmiany pracy.

Do sprawy na infoilawa.pl będziemy wracać.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAJeziorak
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMANamioty
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4017 sekundy