REKLAMAMOS
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2022, 16:49 komentarzy 1

(Fot. UG w Iławie.)

W sobotę, 11 czerwca w Rudzienicach odbył się tradycyjny Jarmark Ludowy. Wydarzenie objęte było patronatem Wójta Gminy Iława. Utrzymana w folkowym stylu impreza jak zwykle przyciągnęła do Rudzienic liczną grupę mieszkańców sołectwa, gminy oraz gości.

Po mszy świętej rozpoczęła się oficjalna część imprezy, podczas której przybyłych gości powitał włodarz gminy Krzysztof Harmaciński. Na scenie pojawił się też prezes Towarzystwa Ziemi Rudzienickiej, Henryk Plis.

Później przyszedł czas na program artystyczny. Atrakcyjne widowisko pn. „Rok 1249” zaprezentowali uczniowie z SP Rudzienice. Następnie na scenie pojawiła się Daria Dąbkowska, znana z programu "The Voice Kids". Nie zabrakło również zespołów ludowych „Gosposie” i „Morawy”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Solid Rock”.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, parku zabaw, gier i zabaw poprowadzonych przez animatorów z GOK, kramów, swojskiego jadła i pysznej grochówki. Można było również odwiedzić galerię malarską i "kącik książek zaczytanych".   

Organizatorami Jarmarku byli: Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka Rudzienic, Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Szkoła Podstawowa w Rudzienicach oraz OSP Rudzienice.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

Na Jarmarku Ludowym 2022 w Rudzienicach.

Ilość zdjęć 40

REKLAMAskup złomu

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Koleo 1 11 miesięcy temu

    a p.dyrektor nie boi się już przejazdu kolejowego w Rudzienicach?....

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2858 sekundy